Bülent Tezcan'dan sert tepki!

AYDIN 24 SAAT 30 Ağustos 2019 11:33
Videoyu Aç Bülent Tezcan'dan sert tepki!
A
a

Aydın Valiliği’nin Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklama kararına CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan tepki gösterdi. Tezcan  yaptığı yazılı açıklamada “Bu yasak derhal kaldırılmalıdır”  dedi.


Tezcan şunları kaydetti: Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden alınması bir parti meselesi değil, demokrasi utancıdır. Milletin iradesi gasp edilmiştir. Seçimle gelen seçimle gider ancak alınan bu kararla saray eliyle sandığa darbe yapılmıştır. Bu karar hukuki değil, siyasidir. Bu karara tepki gösterilmesi demokratik bir haktır. Protesto hakkı demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Barışçıl toplantı ve  gösteri yürüyüşleri anayasal güvence altına alınmıştır.

Aydın Valisi, vatandaşların demokratik tepkisini yasaklamak yerine toplantının  güvenli bir biçimde yapılabilmesi için gerekli tedbirleri almalıdır. Bu yasak derhal kaldırılmadır. Milletimizin seçme ve seçilme hakkına, dün olduğu gibi bugün  de  sahip çıkmaya devam edeceğiz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat