BUNUN VEBALİNİ TAŞIMAK SİZE AĞIR GELMİYOR MU?

SİYASET 20 Şubat 2020 18:42
Videoyu Aç BUNUN VEBALİNİ TAŞIMAK SİZE AĞIR GELMİYOR MU?
A
a

"Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların burunlarının dahi kanamasını istemeyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya çağrıda bulunarak çürük olan okulların açıklanmasını istedi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, “Aydın'da 160 okulun çürük olduğunu söyleyen AKP Milletvekili Rıza Posacı "Okulların güçlendirme çalışmasını yapıyoruz " derken ne kadar ciddiye aldığı ortada. Aydın'da hemen hemen her gün depremle sallanıyoruz. Aydın 1.derece deprem bölgesinde olan bir il. Konuyla ilgili bilim insanları da televizyonda konuştular, günlerce tartıştılar ve Aydın'da yıkıcı bir depremin her an olabileceğinden bahsettiler. Akp Milletvekili Rıza Posacı Aydın'da 160 okulun çürük olduğunu söyledi ancak bunların hangi okullar olduğu hala açıklanmadı. Anneler, babalar haklı olarak tedirgin. Çocuklarımızı bu çürük okullarda olası bir depremde kaybetmek istemiyoruz. Peki bunun vebalini taşımak size ağır gelmiyor mu?” dedi.

Açıklamasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 9 Şubat’ta yaptığı çağrıyı hatırlatan Başkan Özdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu iki hafta önce konuyla ilgili olarak Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne seslenerek talep edilmesi halinde Aydın'daki okulların depreme dayanıklılık karot testlerini belediyenin yapabileceğini söylemiş, çürük çıkan okullara da en kısa sürede güçlendirme yapabileceklerini ifade etmişlerdir. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların burunlarının dahi kanamasını istemeyiz. Onlar siyaset malzemesi yapılmamalıdır. Hal böyleyken, depremin ne kadar ciddi ne kadar yıkıcı olduğunu tek bir an bile unutmadan bu okulları en kısa sürede açıklamak zorundasınız. Deprem olduktan sonra konuşmanın hiç birimize faydası olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat