Bursa Sahilleri’Nden Sevindiren Haber

TÜRKİYE 20 Ağustos 2015 11:17
Videoyu Aç Bursa Sahilleri’Nden Sevindiren Haber
A
a

Bursa Sahilleri Temiz Çıktı

Bursa’nın Mudanya, Karacabey ve Gemlik ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik gölündeki plaj ve kamplarda Ağustos ayında da yapılan ölçüm sonuçları sevindirdi.
Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ağustos ayı 1.Tur sonuçları sahillerden alınan su numunelerini incelenerek, tahlil neticelerini açıkladı.
Gemlik ve Mudanya’da 8’er, Karacabey’de 3 ve İznik gülü kıyısında 4 olmak üzere, 23 kamp ve plajda ölçümler yapıldı. 23 plajın hepsi temiz çıktı. 100 mililitrede bulunan bakteri sayısının kılavuz ve zorunlu değerler olarak dikkate alındığı ölçümlerde, toplam koliform, fekal koliform ve fekal streptekok parametrelerinin, tüm sahillerde referans değerler aralığında olduğu tespit edildi. Kirlilik ölçümlerinde, 23 plajdan 22’ünde ’iyi kalite’ su tespitine yer verilirken bir plajda “orta kalite su” çıktı.
Ölçümlerin ardından çıkan sonuçlar kılavuz değerlerinin altındaysa "girilebilir iyi kalitedeki su", "kılavuz değerle zorunlu değer arasındaysa girilebilir orta kalitede su", "zorunlu değerlerin üzerinde ise girilemez kötü kalitede su" olarak değerlendiriliyor.
Gemlik Narlı, Büyükkumla, Gemsaz, Kumsaz, Kurşunlu Sitelerönü Halk Plajı, Karacaali İzcilik, Küçükkumla Orman, Hasanağa İzçilik Kampı, Mudanya’da Kızılay Kampı, Burgaz Altınkum, Burgaz, Kumyaka Zeytinbağı, Eşkel, Eğerce, Karacabey, Yeniköy, Malkara, Kurşunlu Halk Plajı, İznik gölünde Göllüce, İnciraltı mevki, Orhangazi Halk Plajı ve Darka Tatil Köyü’nde 23 plajın hepsinde ’iyi kalite su’ olarak tespit edilirken sadece Mudanya’daki Coşkunöz Halk Plajı’nın "orta kalite su"ya sahip olduğu belirlendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat