Büyük proje patladı mı? Ruhsatsız ev satılır mı?

AYDIN 24 SAAT 9 Temmuz 2019 16:43
Videoyu Aç Büyük proje patladı mı? Ruhsatsız ev satılır mı?
A
a

Ege’nin en büyük konut projesi olarak halka sunulan Yavuzlar İnşaat Mylife City projesinde yapılan ruhsatsız çalışmalar ve yıkım kararı gündeme bomba gibi düştü.

Aydın Efeler Güzelhisar mahallesinde bulunan Satış Ofisi ve örnek daireler ruhsatsız bir şekilde yapıldığı ve hakkında mühürleme kararı olmasına rağmen faaliyetine hala devam ettiği öğrenildi. Satış ofisi hakkında 18 Mayıs tarihinde çıkan mühürleme kararına rağmen nasıl aktif olabildikleri merak konusuyken, 30 Mayıs tarihinde çıkan yıkım kararının da uygulanmaması dikkat çekiyor.

RUHSATSIZ OFİSTE PROJE ÜZERİNDEN EV SATIŞI

Yıllardır Ay Konut projesi olarak bilinen ve sorunlarının kör düğüm haline gelmesinden sonra içinden çıkılmayacak bir hal alan Ay Konut evleri, Yavuzlar İnşaat olarak çözüme kavuşturulduğu iddia edilerek basın toplantıları yapılmış Aydın halkı bilgilendirilmişti.  Ancak ruhsatı alınmadan ve bir kazma vurulmadan evlerin proje üzerinde satışa çıkması kafalarda soru işareti yarattı. Satış ofisi ve Örnek dairelerin bulunduğu alanın kaçak olması proje üzerinden ev alan vatandaşı tedirgin etti.

YIKIM KARARI VAR

Bin 530 konut ve 60 cadde dükkândan oluşan ve değeri 550 milyon TL olan yatırıma ayrılan reklam bütçeleri dikkat çekerken yapılan sosyal sorumluluk projeleri de göz boyamaya yönelik çalışmalar olduğu algısını oluşturdu. Ayrıca dönemin Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a da projenin başlatılabilmesi için Yavuzlar inşaattan 1 milyon TL Aldığı iddialar arasında yer alıyor. Ay Konut evleri yine kördüğüm olmaktan çıkamadı. Ruhsatsız bir şekilde Proje üzerinden satış yapılması da kafalarda soru işareti uyandırdı. Daha önce hakkında yıkım kararı olmasına rağmen yıkılmayan satış ofisi ve yapılan örnek daireler hakkında son olarak Efeler Belediyesi tarafından 18 Temmuz 2019 günü saat 10:30’da yıkım yapılacağı öğrenilirken, yıkımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise merak konusu oldu.

 
Kaynak : Aydın Paragraf
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat