Büyükşehir Belediyesi Karina Dalyan'ı ihalesine katılma kararı aldı!

AYDIN 24 SAAT 9 Kasım 2021 18:01
Videoyu Aç Büyükşehir Belediyesi Karina Dalyan'ı ihalesine katılma kararı aldı!
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Söke ilçesi Doğanbey Mahallesi’ndeki vatandaşların avlanma sahası olarak firmalara kiralanmasına karşı çıkarak başlattığı direnişe destek vererek Karina Dalyanı’nın ihalesine katılma kararı aldı.

Aydın'ın doğal güzelliklerinden tarihi Doğanbey Mahallesi’ndeki ‘Karina Dalyanı Avlanma Sahası'nın kabuklu balık ürünleri yetiştiriciliğine açılması için daha önce 320 bin lira bedelle ihaleye çıkıldı. Karina Dalyanı için ihaleye girmesi beklenen Gaziantep merkezli Sanko firması, ihaleyi alarak bölgeye karides çiftliği kurmayı planlıyor. Dalyanda balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan Doğanbey ve Tuzburgazı mahallesinde yaşayan vatandaşlar, karides çiftliklerinin dalyanda ekolojik sisteme, çevreye büyük zarar vereceğini belirterek bu yatırıma karşı çıkıyor. Bölgede karides çiftliğinin yapılmaması için vatandaşlar direniş başlattı.

ÇERÇİOĞLU İHALEYE KATILACAK
Doğanbey Mahalle Muhtarı Serdar Sarıkurt ile Tuzburgazı Mahallesi Muhtarı Mutlu Akıllı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu’nu ziyaret ederek dalyanla ilgili endişelerini dile getirdi. Başkan Çerçioğlu’na yaptıkları ziyaretin ardından sosyal medyadan paylaşımda bulunan Muhtar Sarıkurt, ihaleye Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin de katılacağını söyledi. Sarıkurt, “Başkanımız Özlem Çerçioğlu sesimize destek verdi, bizi dinledi. Dalyan ihalesine Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Özlem Çerçioğlu da katılma kararı aldı. Süreç ne olur bilemeyiz ama halkımız için en hayırlısı neyse o olsun. Başkan Çerçioğlu’na iki köy muhtarı ve halkı olarak minnettarız” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat