BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN “7 EYLÜL AYDIN’IN KURTULUŞU ” TEMALI RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI

AYDIN 24 SAAT 1 Eylül 2021 12:11
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN “7 EYLÜL AYDIN’IN KURTULUŞU ” TEMALI RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın’ın Kurtuluşu’nun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tablet bilgisayar, bisiklet, puzzle ödüllü resim ve şiir yarışması düzenliyor. 

Efeler diyarı Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşu bu yılda coşku ve sevinç içerisinde kutlanacak.  İki defa işgal edilen ve iki defa düşman işgalinde kurtarılan tek şehir olan Aydın, bu zaferi elde ederken Efeleri, kadını, erkeği, genci ve yaşlıysa destansı bir mücadele örneği sergilemiştir.  

Genç efelerin geçmişle kurdukları bağ güçlendirilecek
Aydın Büyükşehir Belediyesi de gençlerin duygularını şiir ve resimle ifade etmelerini sağlayacak “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluşu” temalı bir yarışma düzenliyor. Aydın içerisindeki okullarda öğrenim gören tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen serbest teknikle hazırlanan eserlerin katılacağı resim ve şiir yarışması ile genç efelerin geçmişle kurdukları bağ güçlendirilerek, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak ve bu destansı zafer bir kez daha kültür, sanat ve edebiyat ile taçlanacak.
7 Eylül’ün bağımsızlık ve özgürlük anlamına gelen kurtuluşun ilk günü olduğuna dikkat çeken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, şiir ve resim yarışması ile gençler günün anlamına değer katacak eserler geleceğine emin olduğunu belirtti. Başkan Çerçioğlu Aydın’daki tüm ilk ve ortaokul öğrencilerini yarışmaya katılmaya davet etti. 
Yarışma için başvurular 3 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar, eserlerin elden teslimi ya da posta yoluyla, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na yapılacak. 

Yarışma için iletişim
Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye, 444 40 09  / Dâhili: 1212 -1205 numaralı hatlardan ve https://aydin.bel.tr/mobil/detail/9783/tc-aydin-buyuksehir-belediyesi-7-eylul-aydin-in-kurtulusu-konulu-resim-ve-siir-yarismasi-sartnamesi-2021 linkinde kolaylıkla ulaşılıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat