Büyükşehir Belediyesi'nin bilim yuvası dolup taşıyor

AYDIN 24 SAAT 3 Temmuz 2019 12:55
Videoyu Aç Büyükşehir Belediyesi'nin bilim yuvası dolup taşıyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bilim ve Deney Evi, kurulduğu 2013'ten bu yana 70 bin çocuğa bilim aşıladı. Aydın'daki tek bilim merkezi olan Bilim ve Deney Evi'nde çocukların bilime olan ilgilerini canlandırmak ve merak duygularını canlı tutmak için deneyler yapılıyor, bilim kanunları günlük hayattan örneklerle anlatılıyor.

Bilim ve Deney Evi'nde anlatılan bilgiler örnekler ve deneylerle de destekleniyor. Bu yıl yedincisi düzenlenen yaz okuluna yine bilime meraklı yüzlerce öğrenci akın etti.

Bilimi sevdirmek, çocukların bilime olan merakını artırmak ve öğrenmelerini daha hızlı hale getirmek için hayata geçirilen merkezden şimdiye kadar 70 binden fazla çocuk yararlandı.

ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM

Çocukların çok daha fazla duyu organına hitap edip öğrendikleri bilgileri kalıcı hale getirebilmek için deneylerle desteklenen eğitimler çocukların da oldukça ilgisini çekiyor. Bilim ve Deney Evi'ne gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını

söyleyen çocuklar kendilerine bu fırsatı verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Başkan Çerçioğlu: Bilim yasalarını deneylerle anlatıyoruz

Çocukların en değerli varlıkları olduğunu ve daha onlar küçükken onlara bilim aşılamanın hayatlarında iyi bir başlangıç sağlayacağını söyleyen Başkan Çerçioğlu, "Çocuklarımıza bilim yasalarını yapılan deneylere ve uzun araştırmalara göre en verimli yöntemlerle anlatıyoruz ve çeşitli düzeneklerle canlı olarak da yaşatıyoruz. Uyguladığımız 'işbirliğine dayalı yapılandırmacı eğitim modeli' çocuklara birçok şeyi eğlenerek ve merak ettirerek öğretmemizi sağlıyor" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat