Büyükşehir'de 'Efe' var

AYDIN 24 SAAT 11 Eylül 2019 13:51
Videoyu Aç Büyükşehir'de 'Efe' var
A
a

5 yıldır Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Down Sendromlu Efe Kocaman için hazırlanan video izlenme rekoru kırıyor.


Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler biriminde çalışan 27 yaşındaki Down Sendromlu Efe Kocaman, çalışkanlığı ile takdir topluyor. Down sendromlu olmasına rağmen çalışkanlığı ile herkesin takdirini toplayan Efe için hazırlanan video izlenme rekoru kırıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı video saatler içinde beğeni ve paylaşım rekoru kırdı. Efe’nin en çalışkan ekip arkadaşlarından olduğunu belirten Başkan Çerçioğlu; “Efe 5 senedir bizimle birlikte çalışıyor. Kendisi belediyemizdeki en çalışkan ekip arkadaşlarımdandır. Efe’nin de dediği gibi ‘çalışmak lazım.’ Biz de Efe gibi güzel çocuklarımızın iş hayatında ve sosyal yaşamda daha aktif olabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“İşimi seviyorum”
Hayalinin sanatçı olmak olduğunu ifade eden 27 yaşında olan Down Sendromlu Efe Kocaman, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirterek “5 senedir Sosyal Hizmetler’de çalışıyorum. Evrak getiriyorum, fotokopi çekiyorum, günlük işlerimi yapıyorum. Çünkü aktif olmak, çalışmak lazım. Sabahları babam işe bırakıyor ve günaydın diyerek işime başlıyorum. Kendi işimi ve çalışmayı seviyorum ama ertesi gün tatil olduğu için Cuma günlerini daha çok seviyorum. Çalışmak önemli ama tatil de önemli. Buradaki iş arkadaşlarımı seviyorum. Özlem Başkan değerli bir insan, onu çok seviyorum. İyi ki varsınız” dedi.
Kaynak : KENT09
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat