Büyükşehir’Den Gazipaşa’Ya Kanalizasyon Ve İçme Suyu Çalışması

TÜRKİYE 4 Kasım 2015 12:52
Videoyu Aç Büyükşehir’Den Gazipaşa’Ya Kanalizasyon Ve İçme Suyu Çalışması
A
a

Antalya Büyükşehir Belediyesi Asat Ekipleri Gazipaşa'nın Kanalizasyon Ve İçme Suyu Surunun Çözümü İçin Çalışma Başlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Gazipaşa’nın kanalizasyon ve içme suyu sorununun çözümü için çalışma başlattı.
Gazipaşa ASAT Birimi, ilçe merkezi’nde kanalizasyon ve içme suyu hat döşeme çalışmaları başlattı. Son olarak İnceğiz Mahallesi’nde yüksek basınçlı sondaj kuyusu açan ASAT, 90 metrede suyu bulsa da daha verimli ve kaliteli suyu vatandaşlara ulaştırabilmek için 185 metreye indi. İnceğiz Mahallesi’ndeki tüm hanelerin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan çalışma sevinçle karşılandı.
KALICI ÇÖZÜMLER GETİRİLDİ
Karalar, Gökçebelen, Göçük ve Küçüklü mahallelerinde yapılan yüksek basınçlı sondaj çalışmalarıyla vatandaşların su sorunlarına kalıcı çözümler getirildi. Yine, Beyobası Mahallesi’ne bin metre, Korubaşı ve Hasdere mahalleleri arasına da bin 500 metre içme suyu hattı döşendi. Gazipaşa’nın 11 merkez mahallesinde ise toplam 7 bin metre kanalizasyon hattı çalışması yapıldı.
100 YILLIK SU ÇİLESİ SON BULACAK
Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da 100 yıldır su hasreti çeken Hasdere Mahallesi’ni suya kavuşturmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Taşımalı su ile ihtiyacını karşılayan Hasdere’nin çilesine son verecek 8 bin 800 metrelik içme suyu hattı büyük oranda tamamladı. Bölgeye yapılacak olan 2 adet su deposuna 3 ayrı kaynaktan su alınarak Hasdere Mahallesi’ndeki 20 haneye dağıtılacak.
6 MİLYONLUK KARASU PROJESİ
Gazipaşa’da Karalar, Ilıca, Kızılgüney ve Yeniköy mahallelerinin su sorununa son verecek Karasu Projesi de aralıksız sürüyor. 6 milyon lira yatırım bedelli proje ile Kaş yaylasında bulunan Karasu Kaynağı’ndan alınacak olan su, kilometrelerce uzaklıktan taşınarak Karalar, Yeniköy, Kızılgüney ve Ilıca mahallelerine ulaştırılacak. Proje ile Kaş yaylasının da su sorunu çözüme kavuşturulacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat