Büyükşehir'den Nazilli'ye müjde

AYDIN 24 SAAT 18 Kasım 2019 18:41
Videoyu Aç Büyükşehir'den Nazilli'ye müjde
A
a

Nazilli Yeşil Mahalle Muhtarı Şenol Öztürk’ün talebi üzerine, Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli Devlet Hastanesi kavşağına sinyalizasyon sistemi kuruluyor.

Nazilli Belediyesi’ne bağlı Yeşil Mahalle’si Nazilli Devlet Hastanesi kavşağında sık sık yaşanan kazalardan dolayı, mahalleli ve vatandaşlar gelen istek üzerine, muhtar Şenol Öztürk Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na (UKOME) trafik ışıkları (sinyalizasyon sistemi) başvuru yaptı. Yazılı olarak 31 Ekim 2019 tarihinde yapılan yazılı talebi değerlendiren Büyükşehir UKOME şube müdürlüğü yaptıkları değerlendirmede Yeşil Mahalle Atatürk Bulvarı Nazilli Devlet Hastanesi kavşağına sinyalizasyon sistemi projendirilerek iş programına alınmasına karar verildi.

 

“UYUM İÇİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin talepleri üzerine trafik ışıklarının onaylanmasının mahalleyi mutlu ettiğini ifade eden Yeşil Mahalle Muhtarı Şenol Öztürk, “Çok güzel bir karar oldu. Neredeyse her gün burada kaza oluyor ya da kazadan son anda kurtuluyorduk. Bu Nazilli Devlet Hastanesi kavşağına gerekli proje yapıldıktan en kısa zamanda trafik ışıkları yapılacak. Öte yandan Alparslan Türkeş Bulvarı kavşağına da trafik ışığı talep ettik. Sağ olsun Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy VE Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan gerekli görüşmeleri yaptılar. Buraya da ışık konulacağını düşünüyoruz. Ayrıca yeni yerleşim yerleri olan 1857 sokaktaki vatandaşları minibüs hattı talep etti. Bu da olumlu sonuçlandı. 636 sokaktaki AYDEM elektrik direklerini kaldıracak. Eski yolda en kısa zamanda yenilenecek. Bundan sonrada Kaymakamlığımız, Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesiyle uyum içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat