Büyükşehir Zabıtası’Ndan Bayram Denetimi

TÜRKİYE 16 Temmuz 2015 10:48
A
a
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı öncesi başlattığı pasta, tatlı ve şekerleme imalathanelerine yönelik denetimlerini artırdı.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleriyle ortaklaşa yapılan denetimlerde, bu kez de GİMAT’ta bulunan pasta, tatlı, baklava, börek ve şekerleme imalathaneleri ile satış yerleri denetlendi.
Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak’ın da katıldığı denetimlerde, kurallara uymayan esnafa uyarılarda bulunuldu.
Denetimlerle ilgili bilgi veren Karabudak, “Halkımızın sağlığı için bu tür denetimleri sürekli yapıyoruz. Özel günlerde Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile yaptığımız koordineyi daha da artırarak, denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.
Denetimlerde, kurallara uymayanlara uyarılarda bulunulduğunu ve cezai müeyyideler uygulandığını belirten Abdurrahman Karabudak, "Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın birinci amacı ceza kesmek değil. Halkımızın sağlıklı şartlar içinde alışveriş yapmasını, hijyen şartlarda gıdaya ulaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
DENETİMLER YOĞUNLAŞTI
Özellikle Bayram öncesi denetimlerin yoğunlaştığını belirten Abdurrahman Karabudak, Bayram günlerinde de denetimlerin devam edeceğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile birlikte yapılan denetimlerde, pastane ve imalathanelerin ruhsatları, genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluk, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, kalite kontrolü, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, ürün etiketlerinin kontrolü, çalışan personelin iş kıyafeti, hijyen eğitim sertifikaları ekiplerce kontrol ediliyor.
Denetimlerde kurallara uymayan bazı esnafa uyarılarda bulunulurken, bazı imalathaneler için de tutanak tutuldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat