Çankır, çalışan gazetecilerin gününü kutladı

AYDIN 24 SAAT 10 Ocak 2018 15:11
Videoyu Aç Çankır, çalışan gazetecilerin gününü kutladı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın’da görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

CHP Aydın İl Başkanı Çankır, “Bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri olan bağımsız basınımızın 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe giren basın emekçilerimizin haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak da kabul edilen bu özel günün 57. yılını özgürlükten ve adaletten uzak olarak kutlamaktayız. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız Aydın'ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar. Her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mensubu olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi ve şahsım adına sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.

Çankır, “2014 yerel seçimlerinde beraber çalıştığım Gazeteci arkadaşım Şevket Altınayar'ı 2015 Genel seçimlerinde beraber yol yürüdüğüm can dostum Gazeteci Tayfun Talipoğlu'nu saygı ve özlemle anıyorum” diye konuştu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat