ÇANKIR “JEOTERMAL LOBİSİNİN AVUKATLIĞINI YAPIYORLAR”

AYDIN 24 SAAT 22 Ocak 2020 15:08
Videoyu Aç ÇANKIR “JEOTERMAL LOBİSİNİN AVUKATLIĞINI YAPIYORLAR”
A
a

✔ AK Parti Aydın İl Başkanlığınca yapılan açıklamaya yanıt veren CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır: Jeotermal lobisine düzdükleri methiyelerle dertlerinin tasalarının hiçbir zaman Aydın olmadığını bize göstermiştir..

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından JES’ler konusunda yapılan açıklamaya yanıt verdi. Çankır, AK Parti’nin jeotermal lobisinin avukatlığını yaptığını söyleyen Çankır, “Dertlerinin tasalarının hiçbir zaman Aydın olmadığını bize göstermiştir” dedi. 

Çankır’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“AKP Aydın İl Başkanlığınca, geçtiğimiz gün yapılan açıklama ilimizin geçtiğimiz yıllar içinde AKP iktidarı ve bu iktidarın ilimizdeki temsilcilerinin beceriksizlikleri nedeniyle 25. sıradan 40. sıralara kadar geriletilmesi yetmezmiş gibi, şehrimizin geleceğini teslim almak isteyen jeotermal lobisine düzdükleri methiyelerle dertlerinin tasalarının hiçbir zaman Aydın olmadığını bize göstermiştir.

Bu şehirde yaşayan 1 milyonu aşkın insan, jeotermal santrallerle ilgili yek vücut olup; “biz bu santralleri ilimizde istemiyoruz”, “çocuklarımızın kaderini başkalarının eline bırakmak istemiyoruz” diye haykırdıkça, AKP temsilcilerinin yaptıkları hatadan dönmek adına yol aramak yerine, jeotermal lobisinin avukatlığını yapıyor olmaları, AKP’ye çeşitli nedenlerle oy vermiş olan hemşehrilerimizi de kahrediyor.

AKP’de siyaset yapan ve çeşitli görevlerde bu partide Aydın adına yöneticilik yapan arkadaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum:

Aydın namına politika ürettiğini iddia eden hiç kimseye, hatta siyasi rakibimiz dahi olsanız, sizlere de; jeotermal lobisinin uydusu olmak yakışmıyor. Lütfen bu lobinin yörüngesinden çıkın, bunca yıl yapılmayan şehir hastanesine, Türkiye’de yeni hizmet binası olmayan birkaç ilden birisi olarak kalmış Aydın Adliye binasına, 6 ayda bir temcid pilavı gibi ısıtıp ısıtıp bir türlü başlamadığınız otoyol projesine, artık sizin dahi üzerinden siyasi masal okumayı bıraktığınız havalimanına yoğunlaşın… Suriye’den ithal edilen zeytinyağının Aydın zeytin üreticisine zararını telafi edin...

Çevre Şehircilik Bakanının topu taç çizgisinden yuvarlama gayretlerinin ayıbını Sn. Bakana, “EBRD’den para aldık ölçüm yaptırıyoruz” demek suretiyle, uzatmalara oynayanların yükümlülüğünü de “yolculara” bırakın…
Aksi takdirde daimi ikametiniz Ankara’da oturma hakkını kaybedeceğiniz bir dahaki seçimlerin ardından dönmek zorunda kalacağınız Aydın’da selamınızı alacak insan bulamayacaksınız…”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat