ÇANKIR, ZİKİR VE EL ÖPME GÖRÜNTÜLERİNE ATATÜRK'ÜN O SÖZÜYLE TEPKİ GÖSTERDİ...

AYDIN 24 SAAT 17 Ocak 2020 14:00
Videoyu Aç ÇANKIR, ZİKİR VE EL ÖPME GÖRÜNTÜLERİNE ATATÜRK'ÜN O SÖZÜYLE TEPKİ GÖSTERDİ...
A
a

✔Adnan Menderes Üniversitesi Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü ve zikir çektiği görüntülere tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır yaptığı açıklamada, ’15 Temmuz’dan ders almamışlar’ dedi.

Adnan Menderes Üniversitesi Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın zikir çektiği ve tarikat şeyhinin elini öptüğü görüntülere CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Çankır, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz.

En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” sözünü paylaştı. Açıklamasında üniversitelerin kalitesini rektörlerin belirlediğini ifade eden Çankır, “Üniversitelerin kalitesini rektörler belirliyor.Bu hükümet, yönetici ve bürokratlar 15 Temmuz’dan ders almamışlar.

Bir “hocaefendi”nin izinden gidenler 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkıştı. Şimdi o ‘hocaefendi’ gitti yerine başka ‘hocaefendiler’ getiriliyor. Bu ülkede bilim üretmesi gereken üniversitemize uygun bürakrat bitti de sıra bu yeni hocaefendilere mi geldi” dedi
Kaynak : gazete aydin
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat