Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının Düzenlediği Yarışmada 500 Proje Yarışacak

TÜRKİYE 16 Şubat 2017 11:27
Videoyu Aç Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının Düzenlediği Yarışmada 500 Proje Yarışacak
A
a
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu "Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması"na üniversiteli öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Geçen yıl 330 projenin katıldığı yarışmada, bu yıl 500 proje yarışacak.
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının üniversiteler arasında çevre farkındalığı oluşturmak amacıyla geçen yıl başlattığı yarışmanın bu yıl ikincisi düzenlenecek. 27 Ocak’ta başvuruları başlayan "Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması"nın başvuruları ise sona erdi. Üniversite öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya yapılan başvuru sayısı 500’e ulaştı.

Projeler 8 Nisan’da değerlendirilecek
Söz konusu yarışmada, 9 kişinin yer aldığı jüri heyeti 8 Nisan’da projeleri değerlendirecek. Dereceye giren projelere 6 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek törende, ödülleri takdim edilecek. Bakanlığın geleneksel hale getirdiği yarışma kapsamında dereceye giren üniversiteli öğrenciler 150 bin lira ödül almaya hak kazanacak.
Yarışma hakkında değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bakanlık olarak üniversiteler ile ilgili bu çalışmaları arttıracaklarını ve diğer alanlarda da bu tip projeleri en kısa sürede hayata geçireceklerini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat