Çevreciler balık çiftlikleri için mücadeleye başladı

AYDIN 24 SAAT 10 Temmuz 2019 00:48
Videoyu Aç Çevreciler balık çiftlikleri için mücadeleye başladı
A
a

Didim’de Taşburun açıklarında kurulması düşünülen balık çiftlikleri ile yine aynı bölgede karada yapılacak olan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yatırımına tepki amacıyla Mavişehir Mahallesinde imza kampanyası düzenlenerek site başkanlarına bilgiler verildi.

Didim’de yapılması düşünülen balık çiftlikleri ile Su Ürünleri OSB’ye yönelik tepkiler gün geçtikçe artıyor. Balık çiftliklerinin kurulması durumunda en fazla etkileyeceği bölge olan Mavişehir’de muhtarlık ve Didim Turizm Derneği öncülüğünde bir toplantı düzenlendi. Amfi tiyatroda düzenlenen toplantı öncesinde imza kampanyası gerçekleştirildi.
Toplantıya Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Mavişehir Mahalle Muhtarı Ramazan Ökmen, çevre dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bazı mahalle sakinleri katıldı.

“YAĞ TABAKALARI OLUŞMAYA BAŞLADI”

Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, 30 yıldır Didim’de yaşadığını ve denizlerdeki kirliliğin giderek arttığını belirterek, yeni yapılacak balık çiftlikleriyle bu kirliliğin daha da yoğunlaşacağını ifade etti.
Mavişehir Mahalle Muhtarı Ramazan Ökmen ise Mavişehir bölgesinde denizdeki kirliliğin giderek arttığını ve yağ tabakalarının oluşmaya başladığını vurgulayıp konuyu ilgili mercilere iletmeye gayret ettiğini dile getirdi.
Toplantıya katılan diğer sivil toplum örgütü başkan ve temsilcileri ise balık çiftliklerine neden karşı oldukları konusunda açıklama yaparak Didimlilerin birlikte mücadelesi ile bunun önüne geçilebileceğini anlattı.

Kaynak : ses gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat