CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

AYDIN 24 SAAT 30 Ağustos 2019 14:25
Videoyu Aç CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
A
a

CHP İl Başkanı Ali Çankır 30 Ağustos Zafer Bayram için kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çankır; ‘’Ulusumuzun, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emperyalizme karşı verdiği mücadele, bundan 97 yıl önce Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde kazanılan zaferle sonuçlandı.
Fakat 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti için mücadelenin sonunu değil, yeni bir aşamaya geçişini ifade etmektedir. O mücadele, genç Cumhuriyetin ekonomide, sosyal alanda ve hayatın diğer tüm alanlarında vereceği uygarlık mücadelesidir. Milletimizin bu mücadeledeki pusulası, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleridir.
Bir büyük savaş yaşamış, ardından yedi düvele karşı kan ve can pahasına verdiği Kurtuluş Savaşıyla bu toprakları bizlere vatan kılmış atalarımız, Atatürk önderliğinde medeniyet mücadelesine girişmiştir.
Kalbinde vatan aşkı ve ruhunda çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkma kararlılığı: İşte Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinde bu iki değerli hazine yatmaktadır.
Bizler de bugün, devraldığımız onurlu mirasın sorumluluğunu biliyor, uygarlık yolunda hiç durmadan yürüme azmini koruyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin değerlerinin vazgeçilmez olduğunu bir kez daha tekrarlıyor, Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz’’ dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat