CHP AYDIN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI’NA ŞOK...

SİYASET 13 Şubat 2020 17:57
Videoyu Aç CHP AYDIN İL KADIN KOLLARI BAŞKANI’NA ŞOK...
A
a

Kongrede yapılan protesto nedeniyle..

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başladı. Özdemir’e açılan soruşturmanın ‘devlet büyüklerine hakaret’ iddiasıyla olduğu öğrenildi.

9 Şubat’ta yapılan CHP Aydın İl Kongresi’nde konuşma yapan ve kadınlara yönelik şiddet ve tacizleri protesto etmek amaçlı danslı protesto olan Las Tesis’i partililer ile beraber söyleyen Başkan Ayşe Özdemir’e devlet büyüklerine hakaret suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Dün Aydın Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesine davet edilen ve bugün Avukatı Evrim Korakoz ile ifade vermeye giden CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir'in kendisine yapılan suçlamaları reddettiği ve gösterdikleri tepkinin kadınlara karşı işlenen suçlara karşı dikkat çekmek ve duruş göstermek adına uluslararası bir protestonun parçası olduğunu söylediği öğrenildi.

Las Tesis nedir?

Şilili feminist örgütün “Las Tesis” ismi verilen danslı protestosunu Aydın’da uygulayan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir’e soruşturma açıldı.

Las Tesis, Şili’de ortaya çıkan danslı bir protestodur. Las Tesis olarak anılan bu danslı protesto, tüm dünyadaki kadın cinayetlerinde farkındalık yaratma amacıyla gerçekleştiriliyor. Şili’de ortaya çıkan bu dans, farklı ülkelerde de gerçekleştiriliyor.

Başkan Özdemir hakkında başlatılan soruşturma gerekçe olan sözler:

Tecavüzcüm sensin, öldüren sensin, polisler, hakimler, devlet ve Başkan! Direnen kadınlar dünyada ve her yerde, asla yalnız yürümeyeceksin, ataerkil bir yargıç, kadın olmak suçumuz, kestiğiniz cezamız, seyrettiğiniz şiddet, suç bende değil her yerdeysem, ne giydiysem, suç bende değil.

KAYNAK: GAZETE AYDIN http://gazeteaydin.com/son-dakika-chp-aydin-il-kadin-kollari-baskani-na-devlet-buyuklerine-hakaret-sorusturmasi/5495/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat