CHP’den Referandum sonuçlarına protesto gösterisi

AYDIN 24 SAAT 19 Nisan 2017 10:47
Videoyu Aç CHP’den Referandum sonuçlarına protesto gösterisi
A
a

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, 16 Nisan’da yapılan halk oylaması sonuçlarına şaibe karıştığı gerekçesiyle Atatürk Kent Meydanında protesto gösterisinde bulundu.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, 16 Nisan’da yapılan halk oylaması sonuçlarına şaibe karıştığı gerekçesiyle Atatürk Kent Meydanı’nda protesto gösterisinde bulundu.

 

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri ve CHP Aydın İl Gençlik Kolları üyelerinin katılımda bulunduğu protesto gösterisinde, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aleyhinde slogan atılarak tepkide bulunuldu. Emniyet güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri aldığı eylemde, izinsiz gösteride bulunulması nedeniyle CHP’li gençler, yürüyüş yapmamaları konusunda uyarıldı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki ile polis arasında gerginlik yaşanırken, polis gruba dağılmaları konusunda uyarılarda bulundu. Ancak buna rağmen yürümek isteyen partililere polis barikat kurarak engel oldu. Polis yetkilileri sadece basın açıklamasına izin verileceğini bildirdi. Bunun üzerine grup adına açıklamayı okuyan CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, "Eşit ve adil olmayan şartlarda biz bir seçim süreci yaşadık. Bu süreçte bizleri 'Hayır'da buluşturan memleket gençliğine büyük mücadele verdik. Hiçbir arkadaşımızın boynu bükülmesin. Gözleri yere bakmasın. Duruşumuz gibi boynumuzda dimdik dursun. Biz bu cumhuriyetin parçası olduğu meclise hepsinden öte yaşadıklarımıza ve yaşayacaklarımıza sahip çıktık. En başından beri bu memleketin birikimine inandık. Kanmadık, aldanmadık, vazgeçmedik ve en önemlisi yanılmadık. Mücadelemiz bitmedi daha yeni başladı" dedi.

Yaklaşık 45 dakika süren eylem, basın açıklamasının okunmasının ardından olaysız sona erdi.

Eylemin, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından spontane olarak organize edildiğini belirten CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, “Referandum sonuçlarına şaibe karıştı. Bizler de gençlerimize destek vermek ve şaibeli sonuca tepki göstermek için meydandaydık. Yarın gençlik kolları üyelerimiz, Aydın Valiliği’nden gerekli izinleri alabilirse ikinci bir eylem daha tertip edecekler” dedi.(Abdulkadir Turhan/Aydın’da Haber)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat