CHP EFELER İLÇE BAŞKANI MERSİN'DEN AÇIKLAMA

SİYASET 5 Mart 2020 17:34
Videoyu Aç  CHP EFELER İLÇE BAŞKANI MERSİN'DEN AÇIKLAMA
A
a

Edep Yahu Edep;

Milletin evine barkına 2000 lira için icra gönderdiği iddiaları yüzünden iyice terazisi şaşan Aydın Milletvekili Metin Yavuz bilgisiz fikirlerini saçmaya devam etmiş.

Çiftçinin sorunlarıyla, emeklinin, işçinin sorunlarıyla, hayvancının sorunlarıyla zaten uğraşmadığını itiraf etmiş, “işi gücü bırakmış bir personelin nakliyle uğraşıyormuş.”

Neyle ilgilendiğini iddialarını inceledik, sorduk nedir işin doğrusu diye…

Metin Yavuz sözüm ona Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde çalışan bir personelin başka kuruma gitmek istediğini ama ASKİ’nin izin vermediğini iddia etmiş… Sayın Yavuz sana hep söylüyoruz dinlemiyorsun artık bilgisizliğin yüzüne vuruyor.

Söz konusu personel bir başka kuruma geçmek için müracaat ediyor, ASKİ’de hayhay geçebilirsin diye personeli isteyen kuruma yazı yazıyor, ne zaman 15.01.2020 de. Memurların atanmasında usul nedir peki?

Bak sizin deyiminizle “ burası önemli” iyi dinle…

Personeli alacak kurum ben atamasını yaptım, gönder dosyasını der. Senin personeli istiyor dediğin kurum ise bu çerçevede bir talepte bulunmuyor.

Bu arada birde ne oluyor, bu personelin yapılmış atamasının da usulsüz olduğu ortaya çıkıyor. Kim söylüyor hem de bunu; 15.11.2018 de Devlet Personel Başkanlığı.

Bak Metin Yavuz kimlerle iş tutuyorsun gör. Devlet Personel Başkanlığı AKP Hükümetince yönetiliyor biliyorsun değil mi?

Ne yapıyor ASKİ; Devlet Personel Daire Başkanlığının dediğine uyuyor, usulsüz atamayla daha evvel ki kurumun yaptığı atamayı hukuka uygun hale getiriyor. Tabi bu yanlış atamayı personel bilmiyor muydu sizce? En iyi memurlar bilir. Ee personel durur mu? Başlıyor husumet beslemeye, yalana, iftiraya…

Üstelik ASKİ bütün bu iftiralarla ilgili gerekli hukuki yollara başvurmuş. Bak bu anlattıklarımda acı olan ne biliyor musun?

Enflasyonla, çiftçiyle, memurla, Aydınla, Aydınlıyla işi olmayan sen, Devlet Personel Daire Başkanlığı tespiti ile yapılan bir işlem neticesinde usulsüzlüğü ortaya çıkınca gitmeye çalıştığı kurumun bile almaktan vazgeçtiği, husumet güderken hiçbir şeyden sakınmayan birinin peşine düşen de sen.

Bu arada Sağlık Müdürlüğü de benden duymuş olsun bu personel bugün aniden hastalanıp rapor almış, 10 gün istirahat edecekmiş. Metin abisi koydu diyorlar hem de teşhisi arkadaş ortalıkta geziyor diyorlar haberiniz olsun o rapora bir bakın isterseniz.

Sayın Sağlık Müdürü dikkat edin kadrajıma sizde girmeyin sonra.

Aydın halkına da buradan seslenmek istiyorum, biz Aydınlılar şimdiye kadar kurduğu hiçbir cümle doğru çıkmayan ilimizin çuvallama şampiyonu Metin Yavuz’un hangi dediğine inanacağız? Bir gün olsun bilgiye dayalı bir açıklama yapsan da bizde mutlu olsak artık.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat