CHP İncirliova’dan sert açıklama : Genel Başkanlarını taklit ediyorlar

SİYASET 4 Mart 2020 18:59
Videoyu Aç CHP İncirliova’dan sert açıklama : Genel Başkanlarını taklit ediyorlar
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman basın açıklaması yaptı. Akman, Şehitlere Saygı Yürüyüşü’yle ilgili yapılan maksatlı algıya tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Akman, “İncirliovamızda Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü düzenlediğimiz günün akabinde belirli odakların yürüyüşe gölge düşürmek, buradan hareketle milli birlik ve şuurun dışında siyasetle kamuoyunu meşgul eden bir takım tartışmaları gözlemledik. Kaymakamlığın, tüm siyasi partilerin onay ve destek vereceğini açıklamasından sonra Yürüyüşe Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, İl Başkanımız Ali Çankır, İYİ Parti İl Başkanımız Cemal Sarı ve İlçe Belediye Başkanlarımızın gelmesinden rahatsız olduğu gerekçesiyle yürüyüşümüzü protesto edip gelmeyen, aynı gün memleketinde birlikte organize ettiği yürüyüşü sabote eden AKP ve MHP İlçe Başkanları’nı kınıyorum” dedi.

Bazı siyasetçilerin kutuplaşmadan beslendiğini ifade eden Akman, “Valiliğin yürüyüş planından önce karara varılmış olan yürüyüş hepimizin yürüyüşüdür. Buradan geçtiğimiz bu hassas günlerde kutuplaşmadan beslenen siyasetçilere sesleniyorum. Özlem Başkanımız önceden davetli olmamış olsaydı ve Aydın’da düzenlenen yürüyüşe katılsaydı o yürüyüşe de mi gitmeyecektiniz? Ülkemizin geçtiği bu süreçte partizanlık yapan, şehitlerimize saygı yürüyüşünde gülen, AKP ve MHP temsilcileri Genel Başkanlarını taklit etmektedir.  Bu izansız hareketleri Aydın kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat