CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir’den 19 Mayıs mesajı

AYDIN 24 SAAT 18 Mayıs 2020 12:03
Videoyu Aç CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir’den 19 Mayıs mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“19 Mayıs 1919, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı milli mücadelenin, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna öncü olan Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımının tarihidir” diyen Başkan Özdemir mesajında şu ifadeleri kullandı:

“101 yıl önce bugün Atatürk, bağımsız ve hür yaşama sevdalısı milletimizin özgürlüğü için topyekün bir mücadele başlatmıştır. Sefalet ve karamsarlık içinde yaşayan Türk milleti, Atamızın Samsun’a ayak bastığı gün esarete boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.
19 Mayıs, milletimizin bağımsızlık inancının yeniden oluştuğu, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık geleceğe dair umutların kuvvetlendiği gündür.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “milletin bağrından tertemiz bir nesil yetişiyor, bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti) ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” diyerek ülkemizi güvenle gençlere bıraktığını ifade etmiştir. “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek Samsun’dan ülkemize güneş gibi doğan geleceğin gençlerimizin elinde olduğunu belirtmiştir. Bizler de vatanımızı Atamızın yolunda, geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklerimiz gençlere emanet ediyoruz. Ulu Önderin 1938 yılında gençlere hediye ettiği bu güzel bayramı, bu salgın sürecinde maalesef hep beraber coşkuyla kutlayamıyoruz. Tıpkı milli mücadele dönemi gibi bu dönemde de milletçe kenetlenerek ve sabrederek bu süreci atlatacağımıza inancımız tam.
Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını sevgi ve saygıyla kutluyorum”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat