CHP’li Alptekin: Ne de olsa vatandaş ödüyor, birilerinin kasası doluyor

AYDIN 24 SAAT 5 Temmuz 2021 16:04
Videoyu Aç CHP’li Alptekin: Ne de olsa vatandaş ödüyor, birilerinin kasası doluyor
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, gündeme dair yazılı basın açıklaması yaptı. Başkan Alptekin açıklamasında iktidarı sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Alptekin, “Bu memleket AKP iktidarında zam rekorunu, verginin vergisinin alınabildiğini, deli dumrul köprüsünün gerçeğini, Aydın da oturup ödediği vergiyle kullanmadığı yola geçiş parası ödemeyi, üç kuruşluk maskeyi bulamamayı, yaşadı da yaşadı. Diyeceksiniz ki daha neyi görelim neyi yaşayalım.  Durun daha bitmedi… AKP iktidarının şu son sayılı günlerinde vatandaşına yaşamadığını yaşatmaya, çekmediği çile bırakmamaya kararlı. Şimdi iddia şu ki; Bursa’da ceza garantili elektronik denetleme sistemi kuruluyor. İhaleyi alan firmaya 14 milyon 400 bin ceza garantisi verilmiş. Vatandaşlarımız kurallara uyarsa, ceza almazlarsa ne olacak? Yine de ceza yemiş gibi para ödenecek.  Yani değerli dostlar AKP bu garanti işini o kadar sevdi ki, her şeye her alana garantiyi sokmaya kararlı” dedi.

Garantili projelerin parasını vatandaşın ödediğini vurgulayan Başkan Alptekin, “Nede olsa vatandaş ödüyor, birilerinin kasası doluyor, maşallah böyle sisteme. Ama vatandaş kendi öderken garanti veriliyorsa, biz de diyoruz ki, bizler vatandaş olarak artık, madem garantiye alıyor herkes kendisini, bize de dövizi tutabilme garantili maliye bakanı, rezervlerimize sahip çıkma garantili merkez bankası başkanı, çocuklarımızı yapboz yapmama garantili milli eğitim bakanı istiyoruz! Bütün bunlar mümkün değil, değil mi?  Öyleyse kısa yoldan güzel günler, güneşli günler garantili millet ittifakını istiyor Türk halkı, bir sefer de siz vatandaşa kulak verin, fazla uzatmadan, 2023’ü beklemeden koyun sandığı vatandaşın önüne de refah garantisini imzalayalım biz vatandaşla” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat