CHP’li Altıntaş’tan ‘gündem’ açıklaması

AYDIN 24 SAAT 8 Eylül 2020 17:52
Videoyu Aç CHP’li Altıntaş’tan ‘gündem’ açıklaması
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan ‘gündem’ tartışmasıyla ilgili CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş açıklama yaptı. Altıntaş, “Meclis çalışma yönetmeliği açıkken ve amirken; gündem için söz isteyip, gündem dışı konuşacağım demek en basit tabiriyle, bir belediye meclis üyesi için hicap duyulacak bir durumdur” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP’li Altıntaş, “Bugün yapılan Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında, yine, bir kamu kurumu olan ve yasalarla yönetilen Büyükşehir Belediyesi ve Meclisinde, belirlenmiş resmi gündeme ilişkin sözü olmayanların, kendilerince siyaset devşirme çabalarına şahit olduk. Meclis çalışma yönetmeliği açıkken ve amirken; gündem için söz isteyip, gündem dışı konuşacağım demek en basit tabiriyle, bir belediye meclis üyesi için hicap duyulacak bir durumdur. Meclis gündemi önünde dururken, ‘Aydın Gündemi’ diye ifade kullanmaksa, ‘merdi kıptiyle’ güreş tutmaktır” dedi.
Madde madde Aydın gündemini sıraladı

CHP’li Altıntaş açıklamasının devamında şunları söyledi:
Şimdi ben sizlere Aydın’ın gündemini söyleyeyim, belediye meclisinin yetkisinde olmayan, hükümetin gündeminde olması gerekirken 18 yıldır bir türlü önüne koyamadığı gündemi. Siz eğer tartışmak isterseniz; bizlere otoyolun ne zaman biteceğini, Denizli’ye kaç liraya gideceğimizi, yerini bile unuttuğunuz Adliye Sarayını, Güllük Demiryolunu, vekillerimizin 18 yıldır uzlaşamadığı havalimanını anlatın. Yüreğiniz varsa, iktidar partisi olarak Aydın halkı karşısında pirinç tanesi kadar sorumluluk hissediyorsanız anlatın… Aydın’ın gündemi batmak üzere olan çiftçi, kepenk kapatan esnaf, söz verip 18 yıldır La Fontaine masallarıyla rekabet ettiğiniz vaatleriniz. Artık lütfen kendinize gelin, yasalara saygı duyun ve mümkünse, gündeminiz Aydın’ın dertleriyse bu şehirde taş üstüne taş koyun.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat