CHP’li Altıntaş’tan AK Partili Savaş’a: Bakalım özelleştirme yapıp millet malını satmaya benziyor mu?

AYDIN 24 SAAT 5 Nisan 2021 15:39
Videoyu Aç CHP’li Altıntaş’tan AK Partili Savaş’a: Bakalım özelleştirme yapıp millet malını satmaya benziyor mu?
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, enflasyon üzerinden yaptığı basın açıklamasında iktidarı topa tuttu.

TBMM KİT Komisyonu Başkanı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı eleştiren Altıntaş, “Bakalım özelleştirme yapıp millet malını satmaya benziyor mu memurun ekonomisi” dedi.
Maaşların enflasyon karşısında eridiğini vurgulayan CHP’li Altıntaş, “Şimdiye kadar çiftçimizin, esnafımızın, çalışanımızın ekonomik olarak düştükleri durumu defalarca dile getirdik, örnekler verdik. Peki, kamu çalışanlarımız da, kamu emekçilerin de durum ne? KESK bu konuda bir açıklama yapıyor. Diyor ki; memur maaşları enflasyon konusunda bir yılda 3 çeyrek altın değeri kadar eridi. Ne alıyordu da bu kadar eridi, geriye ne kaldı? Varın orasını da siz düşünün. Memlekette % 15 enflasyon açıklanıyor ama, gıda ortalamasına bakıyorsunuz % 18, ev eşyası % 23, ulaşımın enflasyonu % 22, sağlık hizmetleri ise % 18 çıkıyor. Yine Birleşik Kamu İş’in bir araştırmasının sonuçları bize gösterdi ki; 2010 yılından bu yana memurun aldığı maaşta ayda 500 dolar eridi. Sadece bu yıl 3 çeyrek altı kadar eriyen memurumuzun maaşı 2010’dan bugüne tam 14 çeyrek altın eridi” dedi.
Açıklamasının devamında AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a seslenen Altıntaş, “İnanması belki de güç ama bu hesabı alıp çok bilen, icraat üretemeyen AKP’li vekillerin önüne atmak lazım. Özellikle de ben bankacıyım anlarım paradan diyen KİT’çiye. Bakalım özelleştirme yapıp millet malını satmaya benziyor mu memurun ekonomisi?” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat