CHP'li Altıntaş'tan AK Partililere kabak heykeli sorusu

AYDIN 24 SAAT 15 Şubat 2021 12:38
Videoyu Aç CHP'li Altıntaş'tan AK Partililere kabak heykeli sorusu
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Barış Altıntaş, geçtiğimiz hafta Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubunun kadın-erkek eşitliğini anlatan heykele ret oyu vermesini eleştirdi, AK Parti grubuna Sakarya Belediyesi’nin kabak heykelini sordu.

AK Parti grubunun ret oyu verdiği maddenin ülke gündemine oturduğunu söyleyen CHP’li Altıntaş, “Artık hepinizin malumu olduğun üzere, geçtiğimiz hafta adı kadar Aydın şehrimiz, hiçbirimizin anılmasını istemediğimiz bir şekilde tüm Türkiye'de anıldı. Bizler kadın-erkek eşitliğine, ne yazık ki artışına dahi engel olunmaya kadın cinayetlerine, 8 Mart’a vurgu yapmak isterken, “hayır” a kalkan elleri, şehrimizin tüm Türkiye’de “kadın” a hayır diyen AKP muhalefetiyle anılmasına neden oldu” dedi.

‘Bu şehirde her zaman kadın adı yüceltilecek’

AK Partili Mustafa Arı’nın TARİŞ bahçesini depo olarak kullandığını hatırlatan Altıntaş, “Evet, AKP her ne derse desin, ne yaparsa yapsın bu şehirde her zaman kadın adı yüceltilecek, daha da yukarı taşınacak. Ancak AKP’li meclis üyeleri ve eşinin müdürü olduğu kurumun bahçesini depo olarak kullanan sözcüleri, bundan sonra kadınların yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum. Bin bir anlamsız ve kifayetsiz kılıfla bu ayıp örtülür mü takdiri sadece ve sadece kadınlarımıza bırakıyorum” dedi.

Bal kabağı heykeli

CHP’li Altıntaş açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Bakınız AKP’nin belediyesi Sakarya, şehrin tam da göbeğine dev bir “bal kabağı” heykeli koymuş. Şimdi vız vız vızıldayan bu AKP’lilere sormak istiyorum, bu kabak soyut mudur, somut mudur Sayın AKP meclis üyesi? Bu kabak somutsa bunun tatlısı yapılır mı? Sanata destek vermeye çalıştığı anlaşılan belediyeniz bu dev kabakla Sakarya halkına hangi subliminal mesajı vermektedir?

İşin şakası bir yana bazen muhalefet etmekle kendilerini ele güne rezil etmek arasında çok ama çok ince bir fark kalıyor. Dolayısı ile ben bu arkadaşlara kadının adının ülke sathında silinmeye çalışıldığı bir atmosferde, böyle anlamsız hareketler yapmak yerine, hükümet nezdinde sonuç alacak bir takım girişimlerde bulunmalarını, ekonomik buhranda tenceresini kaynatamayan annelerin halini, Ankara’ya, AKP hükümetine gözlerine sokarcasına taşımalarını tavsiye ediyorum.
Zira işinden olan insanımız, aşından olan kadınımız her şeyden ama her şeyden daha kıymetli, haberiniz olsun.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat