CHP’li Altıntaş’tan peynir ithalatı kararına tepki

AYDIN 24 SAAT 24 Ağustos 2020 12:52
Videoyu Aç CHP’li Altıntaş’tan peynir ithalatı kararına tepki
A
a

Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, Venezuela’dan sıfır vergiyle peynir ithal edilmesi kararının çiftçiye darbe olduğunu söyledi. CHP’li Altıntaş, “Herhalde AKP yetkilileri, Aydın’da AKP saflarında siyaset yapanlar, milletvekilleri bu tabloyla gurur duyuyorlardır” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP’li Altıntaş, “Bugün sizlere enflasyonun, dövizin, yükselen maliyetlerinin, alın terini bütün bunlara rağmen satmamanın altında ezilen çiftçimize, hayvancımıza nasıl bir darbe daha vurulduğundan bahsedeceğim. Yerlerde sürünen süt fiyatlarına, artık hayvancımız sütünü dökecek noktaya gelmiş olmasına karşın, alınan bir Cumhurbaşkanlığı kararıyla memleketimiz Venezuela’dan peynir ithal etmeye karar verdi… Evet, Türk çiftçisinin bütün dertlerini çözen AKP hükümeti bu kez de döviz yükünün altında ezilen Venezuela çiftçisini refaha erdirme gayretinde… Herhalde böyle olmasa; içinde taze peynirden, eritme peynirine, ayçiçeğinden, yerfıstığına kadar 5.500 kalem ürün ithal etmenin başka mantıklı bir nedeni olmazdı değil mi? Bakın bu memleket son 16 yılda tam 1,4 milyar dolar değerinde et ithal etmiş… Tarımın her türlüsünün yapıldığı, en sağlıklı etin yetiştirildiği bu münbit topraklar gıdada resmen bir ithalat cenneti haline geldi. Herhalde AKP yetkilileri, Aydın’da AKP saflarında siyaset yapanlar, milletvekilleri bu tabloyla gurur duyuyorlardır. Çiftçimizin, hayvancımızın, insanımıza yaşattıkları her bir ithalat hamlesi; adeta birer muhasebe nişanı gibi göğüslerde duruyordur” dedi.

CHP’li Altıntaş açıklamasının devamında şunları söyledi:

Üstün gayretleriyle memleketimizin insanı darbe üstüne darbe yiyor, ezildikçe eziliyor… Beyefendilerin umurunda mı?
Çiftçimiz üretemesin, şehirde yaşayan insanlarımız ithal ürünlere mahkûm olsun, bu beyefendiler ne de olsa en güzel ürünü kendileri yer. Umurunda mı sen ne yemişsin yiyememişsin.
Boş boş oturmayın ey AKP’liler Aydın’a gelip seyrek seyrek gezinen arkadaşlar. Devir gezip tozma değil iş yapma zamanı, çalışın icraat gösterin.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat