CHP’li Başkan Mustafa Dinç gazetecilere saldırıyı kınadı

AYDIN 24 SAAT 12 Ocak 2021 23:28
Videoyu Aç CHP’li Başkan Mustafa Dinç gazetecilere saldırıyı kınadı
A
a

CHP Aydın Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, Aydın Adliyesi önünde gazetecilere yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

Başkan Dinç şu ifadeleri kullandı:

Üzülerek öğrendim ki bugün Aydın Adliye’sinde bir davayı takip eden Murat Uçkaç ve Kıymet Sarıyıldız yargılanan uyuşturucu şüphelisinin yakınları tarafından saldırıya uğrayarak darp edilmişler.

Daha 2 gün önce siz değerli Basın Emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken bugün bunların yaşanması bizleri derinden üzmüştür.
Bugün yaşanan çirkin saldırı Basın Emekçilerimizin de ne denli zor koşullarda çalıştıklarının somut bir örneğidir.
Buradan şunu ifade etmek istiyorum. Bizler CHP Gençlik Kolları olarak nerede ve ne zaman olursa olsun, bu denli zor koşullarda çalışan yeri geldiğinde bu tip menfur saldırılara dahi maruz kalan Basın Emekçilerimizin her zaman, her daim yanında olacağımıza söz veriyoruz. 

İktidar tarafından yüzlerce gazeteci ne yazık ki yargılanıp, hapse atılırken bir de bu tip meselelerin yaşanması siz değerli Basın Emekçilerinin daha özgür ve Hukuk çerçevesinde ilerleyen bir Türkiye’de mesleğinizi saldırıya uğramadan, yargılanmadan, Gazetecilik etiğine uygun bir şekilde yapacağınız Bir Türkiye dileğiyle Tüm Aydın Basın Camiasına ve Murat Uçkaç ile Kıymet Sarıyıldız arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve en kısa zamanda bu çirkin saldırıyı yapanların Yargı önünde hesap vermeleri için yetkilileri göreve davet ediyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat