CHP'Lİ BÜLBÜL: ANDIMIZDAN SONRA SIRA İSTİKLAL MARŞINDA MI?

AYDIN 24 SAAT 17 Mart 2021 14:00
Videoyu Aç CHP'Lİ BÜLBÜL: ANDIMIZDAN SONRA SIRA İSTİKLAL MARŞINDA MI?
A
a

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Aydın İl Milli Eğitim Müdürünün İstiklal Marşı'nın kısık sesle okunması' talimatını Meclis’e taşıdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi veren Bülbül önergesinde Aydın İl Müdürü Seyfullah Okumuş’um gönderdiği telefon mesajına yer verdi.

Önergede, “gönderilen mesajda ‘...Sağlık Müdürümüz, yüksek sesle konuşma esnasında virüsün yayılım hızının 5-6 kat daha fazla arttığını ifade ettiler. Buna göre, Pazartesi günleri okullarımızda yapılan İstiklal Marşı törenlerinde öğrencilerimizin İstiklal Marşı'nı yüksek sesle söyletmek yerine, İstiklal Marşı'nın banttan verilerek çok kısık bir sesle söylemelerinin sağlanması, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Bu yüzden yarınki törenlerde İstiklal Marşı'nın banttan verilerek, öğrencilerin İstiklal marşını içlerinden veya çok kısık bir sesle söylemeleri konusunda Okul müdürlerimize gerekli uyarıların yapılmasını istirham ediyorum’ denildiği belirtilmiştir. Her ne kadar İstiklal Marşı’nın kısık sesle okunmasına gerekçe olarak salgın gösterilse de, salgın bir yılı aşkın süredir devam ediyor. Bu dönemde bazı sınıflar için yüz yüze eğitim var.  Ancak başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, il müdürlüklerinin böyle bir talimat verdiği bilinmemektedir” denildi.

Andımızdan sonra şimdi de sıra İstiklal Marşında mı? diyen Bülbül Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti:
 
  1. İstiklal Marşı’nın yüksek sesle okunmasının virüsün yayılmasına olan etkisi nasıl ölçülmüştür? İstiklal Marşı’nın yüksek sesle okunmasının virüsün yayılmasına olan etkisi hakkında kamuoyunun bilmediği bilimsel bir çalışma mı vardır?
  2. Bakanlığınızın ya da bağlı bulunan diğer il müdürlüklerinin böyle bir talimatı olmuş mudur?
  3. Konuyla ilgili idari bir soruşturma başlatılmış mıdır?
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat