CHP’li Bülent Tezcan’dan çok sert açıklama

AYDIN 24 SAAT 18 Haziran 2020 13:20
Videoyu Aç CHP’li Bülent Tezcan’dan çok sert açıklama
A
a

CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yandaş medyada yer alan “Bülent Tezcan FETÖ’cülerden çanta dolu para götürdü” haberine sert tepki gösterdi.

İftiraya ilişkin 29 Ağustos 2019 tarihinde suç duyurusunda bulunduğunu belirten Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Yandaş bir televizyon kanalında ‘Bülent Tezcan FETÖ’cülerden çanta dolu para götürdü’ haberi akıl dışı bir iftiradan ibarettir. İfade tutanağında yer alan beyanlar tamamıyla gerçek dışıdır.
Servis edilen tutanakta yer alan iftiraya ilişkin, Bülent Güner hakkında 29 Ağustos 2019 tarihinde savcılığa suç duyurusunda bulundum.
Hakkımda iftira atan kişinin şahit gösterdiği Hamza Yavuz’un Ak Parti İzmir İl Disiplin Kurulu tarafından “parti yöneticileri ve üyeleri hakkında gerçek dışı haber yayması, karalayıcı ve küçük düşürücü beyanlarda bulunması” nedeniyle ihraç edildiği basına yansımıştır.
Bu ahlak dışı iftiraya sarılan FETÖ artıkları ya da kendine yandaş medya çukurunda yeni siyasi mecralar arayanlar şunu iyi bilmeli ki ‪15 Temmuz gecesi, Türkiye Büyük Millet Meclisine ilk gelen ve Meclis’in kapısını ilk açan milletvekillerinden biriyim. Darbenin ilk saatlerinde televizyona bağlanarak 'Millet olarak tankın üstüne çıkma zamanıdır şimdi' diyen kişi de benim.
Bir zamanlar FETÖ’nün dizinin dibinden ayrılmayan, ona secde edenler bu iftiralarla gerçekleri örtemezler.
24 saat yayın da yapsalar bizlere FETÖ’cü elbisesi uymaz.
Şayet çanta, bavul arıyorsanız FETÖ’yle birlikte yaptığınız kumpas haberlerine bakın.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat