CHP’li Çankır’dan AK Parti’li Özmen’e tepki

AYDIN 24 SAAT 14 Mayıs 2020 11:55
Videoyu Aç CHP’li Çankır’dan AK Parti’li Özmen’e tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, geçtiğimiz gün yazılı bir açıklamayla kendisine yanıt veren AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’e yanıt verdi. 

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Çankır, “Bir iktidar düşünün ki; göreve geldiği ilk günden bu yana vekilleri il başkanları bir şehre, otoyol diyor, havalimanı diyor, hastane diyor diyor diyor ama sadece diyor icraat yok. Bir il başkanı düşünün ki; cevap yetiştireceğim diye “dün tam da bunun toplantısını yapmıştık” diye komik açıklama yapıyor” dedi.
Aydın’da yılan hikayesine dönen otoyol ihalesini hatırlatan Başkan Çankır, “Sayın il başkanı; haziranda yapılacak dediğiniz otoyol ihalesini kaçıncı kez yapmaya çalışıyorsunuz? 8 mi 10 mu? Biz Aydın halkı olarak saymaktan yorulduk. Siz yalan söylemekten yorulmadınız. Sizin, Aydın halkının namına size yönelttiğimiz tek bir soruya cevabınız yok ki; milletvekiliniz, üzülerek ifade ediyorum, içi boş cevap verme görevini size tevdi etmiş. Ben bir il başkanı olarak, cevap vermeye çalışırken sizi düşürdükleri duruma üzüldüm” dedi.

Başkan Çankır, "Bakın ben dün kamuoyuyla ne paylaştım? Ülkemiz geçen yıl tüm Avrupa’da, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına gelen zamlarda Avrupa şampiyonu olmuş. Mişmişlerle mışmışlarla icraat olmuyor dedik. Lütfen, sizden istirham ediyorum, bir daha gerçekten söyleyecek içi dolu sözünüz olduğunda kamuoyunu meşgul edin. Elektrik fiyatlarını, doğalgaz fiyatlarına indirdik, Havalimanı’ndan Ankara’ya uçuşlar başladı, otoyolun 20. kilometresi olsun bitti diyeceğiniz yerde vekillerinizle birlikte top çevirmeye devam ediyorsunuz" şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat