CHP'li Ekiz'den yaylım ateşi

AYDIN 24 SAAT 14 Ekim 2020 12:10
Videoyu Aç CHP'li Ekiz'den yaylım ateşi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, AK Parti Aydın milletvekillerinin hayal açıklamalarına ve Mustafa Arı’ya tepki gösterdi. Başkan Ekiz, “Bir tencere yemeğine göz koyduğunuz Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek bu memleketin üstünden sizi” dedi.

Başkan Ekiz açıklamasında, “Memleketimizde TÜİK tarafından ucundan bükülmüş, kıyısı kesilmiş veriler açıklanıyor her geçen gün. Bu verilere baksanız zannedeceksiniz ki, işgücü açığı o kadar yüksek ki, çalışacak insan ithalatına ihtiyaç var. Tabi bu cümleleri bizim 2 uslanmaz hayalperest AKP vekilinden duymaya, bence az kaldı. Baksanıza birer gün arayla hayaller hayaller diyorlar.
İyi halden kadına karşı suç işleyenlerin salıverildiği bir memlekette, milletin tenceresinde duru suyu ancak kaynatacağı hale gelmiş bir memlekette, bizim AKP vekillerinin adeta kırlarda ellerinde papatyalar koşarken hayalleri. Kaynayan tencere demişken, içinde ne kaynadığına ya da neyin kaynatılmadığına bakmaksızın, ‘Siz tüpü açın da kaynasa da olur kaynamasa da’ diyen, Aydın siyasetinde yeni türemiş bir tüp bayisi meclis üyesi. Bayi arkadaşın işleri tıkırında tabi, e şimdilik millet mutfağında tenceresinin altında odun talaşı yakmıyor. Umurunda mı şu güzelim şehrimizde kaç ailenin ocağına kredi kartlarından incir ağacı dikilmiş. Kaç aile dağılmış ocağı sönmüş. E sizin siyasi anlayışınız ne de olsa bizim insanımızın yaşama standartlarını, simit çaydan yapıp yanına 30 gram peyniri bile çok gören anlayış. Merak etmeyin az kaldı. Yakında önümüze koymak zorunda kalacağınız sandıkta bu millet size simidi, çayı; tek tek saydıracak. Bir tencere yemeğine göz koyduğunuz Türk kadını bir çırpıda silkeleyecek bu memleketin üstünden sizi. Dün olduğu gibi, kendi geleceğini sandıkta kendi tayin edecek Anadolu kadını. O güne kadar siz bari hiçbir şeye dokunmayın, daha fazla zarar vermeyin memleketimize” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat