CHP’li Gürbilek: Vatandaşın yalanlarınıza karnı tok

AYDIN 24 SAAT 22 Ağustos 2020 14:35
Videoyu Aç CHP’li Gürbilek: Vatandaşın yalanlarınıza karnı tok
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla AK Parti’nin Aydın milletvekillerini sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Gürbilek, “Yoldan geçerken uğradım mantığı ile yaptığınız mahalle ziyaretinizi, mahalle sakinlerinin tepkisi üzerine dakikalar içinde sona erdirdiniz. Arkanıza bile bakmadan mahalleyi terk etmek zorunda kaldınız” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Gürbilek, “AK Parti Aydın Milletvekilleri il ve ilçe temsilcileri ile beraber geçtiğimiz günlerde Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerimizi ziyaret etmişler. 18 yıldır Kuşadası'na yaptıkları hizmetlerden bahsetmişler. Vatandaşların dertlerini dinlemişler. Vatandaşların da kendilerine büyük ilgi gösterdiğini söylemişler. Ancak her zaman olduğu gibi yine yalanlar ile gerçeklerin üstünü kapatmaya çalışmışlar. Sayın AKP Milletvekilleri, il ve ilçe temsilcileri, öncelikle yoldan geçerken uğradım mantığı ile yaptığınız mahalle ziyaretinizi, mahalle sakinlerinin tepkisi üzerine dakikalar içinde sona erdirdiniz. Arkanıza bile bakmadan mahalleyi terk etmek zorunda kaldınız” dedi.
İktidarın Kuşadası’na 18 yılda tek bir çivi çakmadığını söyleyen Gürbilek, “Kuşadası'na yaptığınız yatırımlardan bahsediyorsunuz ama Kuşadası’na 18 yılda tek bir çivi çakmadınız. Hangi yatırımlardan bahsediyorsunuz. Jeotermal turizm için yatırımları hızlandıracağınızı söylüyorsunuz. Ama Kuşadası Belediyesi’nin termal turizm projesi için kurulan şirketini aylardır bakanlık kapısında bekletiyorsunuz” dedi.

‘Kuşadası Belediyesi’nin hizmetlerini engellemek için her türlü çabayı sarf ediyorsunuz’

İktidarın Kuşadası Belediyesi’nin hizmetlerini engellediğini söyleyen Gürbilek, “18 yılda kentimize yaptığınız tek bir turizm yatırımını veya esnafımıza desteğinizi ortaya koyabilir misiniz? Hemşehrilerimize hangi yatırımlarınızı anlattınız merak ediyoruz. Kuşadası Belediyesi'nin hizmetlerini engellemek için her türlü çabayı sarf ediyorsunuz. Ancak vatandaşın tek bir derdine derman olamıyorsunuz. Fitne fesat iftira odaklarından dem vuruyorsunuz ama asıl fitne fesat odağında ne yazık ki sizler bulunuyorsunuz. Turizmi bitirdiniz, ekonomiyi çökerttiniz, tarımı hayvancılığı tükettiniz. İşsizliği neredeyse 5 katına çıkardınız. Bugün ülkenin neredeyse yarısından fazlası açlık sınırında gelir elde ediliyor. Elinizde bu kadar büyük bir iktidar gücü varken ülkenin geldiği durum ortada. Ama siz hala aldığınız talimatla mahalle gezilerine çıkıyorsunuz ama gelen tepkiler üzerine arkanıza bakmadan sırça köşklerinize geri kaçıyorsunuz. Artık vatandaşın yalanlarınıza karnı tok. Bu ülkenin teminatı Millet İttifakı’dır. Yeter ki siz gölge etmeyin” ifadelerini kullandı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat