CHP’li Macaroğlu AK Parti grubunu eleştirdi

AYDIN 24 SAAT 16 Kasım 2020 09:26
Videoyu Aç CHP’li Macaroğlu AK Parti grubunu eleştirdi
A
a

Efeler Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Yüksel Macaroğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla esnafın problemlerini gündeme getirdi. Macaroğlu, Aydın’da AK Parti grubunun Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini engellemeye çalıştığını söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP’li Yüksel Macaroğlu, “Daha evvelde Aydın’da esnafımızın içine düştüğü vahim tabloyu yapmış olduğum bir açıklamayla ortaya koymaya çalışmıştım. Esasen tüm Türkiye’de durum en az bu kadar vahim. Esnafımız bir yandan yükselen döviz kurunun daralttığı ekonominin sonuçlarına katlanmaya çalışırken, bir yandan da salgının riskleri ve kısıtlamalarla adeta hayatta kalmaya çalışıyor” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Pamukova Gençlik Kolları tarafından esnafa 1’er lira siftah dağıtılmasını eleştiren Macaroğlu, “Şimdi en son, öğreniyoruz ki Sakarya Pamukova’da adeta dalga geçer gibi, esnafa 1’er lira siftah parası dağıtılıyor. Hem de kim tarafından? AKP Gençlik Kolları. Hayatımda öğrendiğim bir şey karşısında bu kadar utandığımı nadiren hatırlıyorum. Hem de bu 1 liraların yanında Allah Kelamı, ayet dağıtılıyor. Bu kadar saygısızca bir davranış, her halde üzerinde bir hayli düşünmeden olmazdı. Dolayısıyla buna düşüncesizlik demek dahi basit kalacaktır. Ülkemiz gerçekten de ekonomik olarak dibin de dibini gördü AKP iktidarı sayesinde. Bugün tartışmalı verilerin de sahibi TÜİK verilerine göre dahi ülkemizde yaşanan ekonomik olarak en fakir grubumuz, inanmakta güçlük çekeceksiniz belki de ama Ukrayna, Kosova ve hatta Ermenistan'da yaşayan en düşük gelir grubunun da altına inerek Papua Yeni Gine’de yaşayan en düşük gelir grubu düzeyine indi” dedi.

AKP Meclis üyeleri hizmeti engellemeye çalışıyor

Açıklamasının devamında Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AK Parti grubunu da eleştiren Macaroğlu, “Ha bu arada Aydın’da başka neler oluyor derseniz sevgili hemşehrilerim mesela Bozdoğan Dömen muhtarımız cemiyet alanı yapılsın mahallesine istiyor, Söke’de tarımsal hizmetler dairesi örnek ziraat projesi gerçekleştirmek istiyor, ASKİ’nin elinde kullandığı alanların yanında bunun için kullanılabilecek alan var, yasa gereği, hizmet yapabilsin diye Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilsin istiyor. AKP meclis üyeleri ne yapıyor? Her zamanki gibi hizmeti engellemeye çalışıyor. Vatandaş hizmet almasın istiyor… Başka derdi tasası yok çünkü bu arkadaşların. Memleket batsa da bitse de küçücük bir hizmeti bile engellemek dışında tek bir ajandaları yok kıymetli hemşehrilerim. Bunun için mahkemeye gideceklermiş. Bu da AKP’nin Büyükşehir hizmetlerini engellemesinin ibretlik tescili olacak. Ama olsun, bizler bütün bunlara, AKP’nin memleket meselelerine umursamazlığına, iş yaptırmama çabalarına rağmen, hizmet ettik, ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat