CHP’li Mersin: 18 yıldır ne yaptınız şu şehre?

AYDIN 24 SAAT 12 Ağustos 2020 10:07
Videoyu Aç CHP’li Mersin: 18 yıldır ne yaptınız şu şehre?
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekillerinin basın mensuplarına yaptıkları açıklamaları eleştirdi.

Başkan Mersin, “İktidar Partisinin Aydın Milletvekilleri bir araya gelmiş basın emekçisi kardeşlerimizi de karşılarına alıp konuşmuşlar. Yıllardır görevlerinin de gereği olarak bu toplantılara katılmak durumunda olan basın mensubu arkadaşlarımız da eminim artık aynı masalları dinlemekten bıktı” dedi.

AK Parti Milletvekillerini Aydın’ı yapılmayan hükümet yatırımları üzerinden eleştiren Başkan Mersin, “İktidar Partisi Milletvekilleri toplanınca bir vatandaş, bir basın mensubu ne bekler? Neyi duymayı umar? Bakın dikkat edin iktidar, yani hükümet partisi Milletvekilleri bunlar. Adliyeye başlıyoruz!.. Şehir hastanesinde su basma bitti!.. Güllük Demiryolu kamulaştırması bitti!.. Aydın İzmir çift hat projesinin ihalesini yaptık!.. Peki hangisini duyduk? Kocaman bir hiç. Varsa yoksa Büyükşehir alerjisinin çeşitli şekillerde tezahürü. Kaza bela yıllarca uğraşıp kibrit kutusu kadar bir 112 binası yapıldı, onu da pandemi vs. diyerek vefa grubu oturacak burada diye, 112 binadan dışlandı yeni yer arıyor kendine. Yeni dört yola dört duvar, bir boya bir badana alın size alın size millet kıraathanesi. Bu mu getirdiğiniz yatırım beyler? Bu mu Aydın için yapabildiğiniz?” dedi.
AK Parti’li vekillerinin Büyükşehir’e alerjisi olduğunu söyleyen Başkan Mersin, “Kusura bakmayın ama hepinizi topluyorum, o alerjisinden kaşıntısından kurdeşen döktüğünüz Büyükşehir’in 2 müdürlüğü kadar hacim etmiyorsunuz. Halk hizmete bakar diye de konuşuyorsunuz ya, gerçekten pes. E tabi hizmete bakar!.. Bakmış ki 2009 dan bu yana bize desteğini katlaya katlaya gitmiş. 18 yıldır ne yaptınız ya hu şu şehre? Ne kazandırdınız? Bıktık laflarınızdan. Eleştiri makamında değil, icra makamındasınız” dedi.

CHP’li Mersin açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

He içinizde biri var, müzmin mağlup, yerel seçim adaylığında demiş ki 20 bin kişilik stat, 5000 kişilik kapalı spor salonu yapacağım. Tutan mı var kardeşim elini kolunu? Al Bakanlıktan ödeneğini, Gençlik Spora yaptır da görelim. Yok öyle boşa sallamak. Bunların hesabını sormaz mıyız sanıyorsunuz? Unutmayınız, halka da unutturmayız. Son olarak da sizin sözlerinizi size tekrar hatırlatmak istiyorum, evet vatandaşlarımız siyasete değil hizmete oy verdi hep ve öyle olmaya devam edecek. Yerelde artık tüm Türkiye’de dut gibi sallandınız, sıra Ankara’ya, hükümet olmaya geldi, ufak ufak çantalarınızı toplayın Aydın’a dönüyorsunuz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat