CHP’li Mersin: Barajları yaptıran Büyükşehir Belediyesi’dir

AYDIN 24 SAAT 2 Şubat 2021 13:52
Videoyu Aç CHP’li Mersin: Barajları yaptıran Büyükşehir Belediyesi’dir
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Aydın’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan barajlarla ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi. CHP’li Mersin, “Barajları yaptıran Büyükşehir Belediyesidir. Taşeronluğunu DSİ yapmaktadır” dedi.

TBMM KİT Komisyonu Başkanı Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a tepki gösteren CHP’li Mersin, “AKP milletvekili Mustafa Savaş, Aydın milletvekili olduğunu hatırladığı zamanlarda geldiği ilimizde barajlarla ilgili açıklamalarda bulunmuş, mikrofon uzatılınca başlamış konuşmaya halkı yanıltmaya. Barajlarla ilgili yandaşlarının ve kendisinin inanacağı cümleler kurmuş. Dilin kemiği yok konuşmuşta konuşmuş ama boş konuşmuş. Baraj konusunu AKP milletvekili ve diğer yöneticileri hariç herkes biliyor ama bir tek siz anlamak ve bilmek istemiyorsunuz. Bakın size tekrar anlatıyorum. Sarıçay ve İkizdere barajları bir Devlet yatırımı değil. Bu barajları Aydın Büyükşehir Belediyesi yaptırıyor. Devlet yaptığı yatırımın bedelini almaz. Bu barajların maliyetini güncellenmiş hali ile Aydın Büyükşehir Belediyesi yani Aydın halkı ödüyor ve ödeyecek. Barajlar devlet yatırımı ise Aydın halkı yatırım maliyetini neden ödüyor. Bu konuda halkımızı yanıltmayalım. Şark kurnazlığı yapmayalım” dedi.

“72 milyon TL bedeli geri verin”

Açıklamasının devamında İkizdere Barajı için ödenen 72 milyon TL’yi hatırlatan Mersin, “İkizdere barajı için 72 milyon TL bedel ödendi. Bu bedel Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden, Aydın halkı tarafından ödendi daha 280 milyon TL ödenecek. Bunları hükümet yapıyorsa bakın yine söylüyorum, Aydın Büyükşehir Belediyesinin Aydın halkının ödediği 72 milyon TL bedeli geri verin. Ödenen bedeli verin ve barajlar için Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın halkı bedel ödemeyecek deyin, o zaman çıkın bu bir devlet yatırımı diye açıklama yapın bizde sizi alkışlayıp tebrik edelim. Barajları yaptıran Büyükşehir Belediyesidir. Taşeronluğunu DSİ yapmaktadır. Yatırım bedelini Büyükşehir Belediyesi ödemektedir” dedi.

“Unutma Sayın Vekil, Aydın halkı her seçimde olduğu gibi en güzel cevabı verir”

Açıklamasına örnek vererek devam eden CHP’li Mersin, “Bir ev alıyorsunuz, bankadan 10 yıl vadeli 250.000 TL kredi çekiyorsunuz ve düzenli ödüyorsunuz. Soruyorum size sayın vekil bu evin sahibi kredi ödeyip evde oturan vatandaşın mı yoksa bankanın mı? Eski bankacısınız ya bunu gayet iyi bilirsiniz. Bu olay bu kadar basit. Herkes anladı ama bir tek siz anlamadınız. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı bedelini ödediği yatırımlarla diğer milletvekili arkadaşların gibi sırayla açıklama yapıyorsunuz. Siz bu konularda gündemi değiştireceğinize esnafın, çiftçinin, vatandaşın ekonomik durumu ile ilgilenin. Vatandaş, esnaf, çiftçi geçim derdinde. AKP iktidarı memleketi bu hale getirdi. Bu ekonomik durumu görmezden gelen bir dünyada yaşıyorsunuz. Ayaklarınız havalanmış, halka yukarıdan bakıyorsunuz. Unutma sayın vekil Aydın halkı her seçimde olduğu gibi en güzel cevabı verir, biletinizi alıp otogardan gönderir” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat