CHP’li Mersin: Türkiye’nin dağlarında çiçekler açacak

AYDIN 24 SAAT 16 Temmuz 2021 15:17
Videoyu Aç CHP’li Mersin: Türkiye’nin dağlarında çiçekler açacak
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, 15 Temmuz programında mehter takımının İzmir Marşı çalmasına tepki gösteren AKP İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’e tepki gösterdi. Başkan Mersin, “Siz isteseniz de istemesiniz de, sevseniz de sevmeseniz de İzmir Marşı da milli mücadele de hep hatırlanacak, haykırılacak, çalınacak” dedi.

İncirliova’da 15 Temmuz programı esnasında mehter takımı tarafından İzmir Marşı çalınmış, AKP İncirliova İlçe Başkanı ile MHP İncirliova İlçe Başkanı mehterana tepki göstererek marşı yarıda kestirmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Dün demokrasiyi, millet iradesini kesintiye uğratmak isteyen şer odaklarının millet iradesi karşısında mağlubiyetlerinin yıl dönümünü idrak ettik. Tüm yurtta olduğu gibi komşu ilçemiz İncirliova’da da törenler yapıldı. Ama görüyoruz ki halen daha içine ne millet iradesini ne de ortak değerleri sindirememiş olanlar var” dedi.
Başkan Mersin sert sözler kullandığı açıklamasında, “Bakın daha dün AKP İncirliova İlçe Başkanı ve küçük ortağının ne yazık ki milli mücadelenin, vatan savunmasının marşı olan İzmir Marşını içlerine sindiremediklerini gördük. Yazıklar olsun. Ayıplar olsun. Elbette İzmir Marşı’nın sizin beğeninize ihtiyacı yok. Bu millet zaten İzmir Marşı’nı da Kurtuluş Destanı’nı da kalbine, gönlüne yazmış. Ama böyle günlerde milletin yazdığı destanı bilenlerle bilmeyenler açığa çıkıyor. Siz isteseniz de istemeseniz de, sevseniz de sevmeseniz de İzmir Marşı da milli mücadele de hep, ama hep hatırlanacak, haykırılacak, çalınacak. Aydın’ın, İzmir’in ve Türkiye’nin dağlarında çiçekler açacak. Çok az kaldı” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat