CHP’li Mersin AKP’li Posacı’nın ata tohumu eleştirisine yanıt verdi

AYDIN 24 SAAT 13 Mayıs 2020 20:20
Videoyu Aç CHP’li Mersin AKP’li Posacı’nın ata tohumu eleştirisine yanıt verdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın ata tohumlarıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mersin, “Son zamanlarda devirdiği çamlarla adını duyuran, iktidar partisinin Aydın vekili, bu sefer öyle bir çam devirmiş ki; Aydın dağlarında böyle çam bulunmaz. Peki ne diyor? “Ata tohumu diyorlar ama” diyerek, yerli domates tohumuyla üretim olmaza getiriyor. Bak sayın vekil!.. Sana bir cümlelik bir alıntı yapacağım, önce oku, sonra bu cümlenin sahibi kim olabilir tahmin etmeye çalış: ‘Ata tohumu projesi, tarımı milli bağımsızlığımızın anahtarı olarak gördüğümüzün de ifadesidir’ Bu cümle daha geçen yıl eylül ayında Cumhurbaşkanının eşi Sayın Emine Erdoğan tarafından sarf edilmiş bir cümle. Emine Erdoğan’ın bahsettiği Bu proje, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılalı 6 yıl oldu beyefendi!” dedi.

AKP’li Posacı’nın projeyi kötülemek için muhalefet ettiğini belirten CHP’li Mersin, “Sen Şimdi sırf muhalefet etmek için, tarımda yerli ve milli duruşunu her geçen yıl arttıran Aydın’da, bu projeyi kötülüyorsun. Ama görülüyor ki kendi Bakanlığın bile bunun önemini kavramaya çalışıyor. Rıza bey sana hep, derin bir nefes aldıktan sonra konuşmanı, beyanat vermeni tavsiye ettim şimdiye kadar. Şu çiftçinin kullandığı mazota bir el atamazsınız, hayvan yeminin fiyatı 2 katını geçmiş, görmez kafanızı kuma gömersiniz, sonra tam bir konuda açıklama yapayım derseniz işte böyle koca koca çamlar devirirsiniz. Ne olacak senin bu halin Bay Posacı?” ifadelerini kullandı.

Posacı’ya çiftçinin ekonomik problemleriyle ilgilenmesini tavsiye eden Başkan Mersin, “Bak! Şunu unutma, Sosyal Demokrat Belediyelerin ülke çapında başlattığı ulusal tarım projeleriyle, bir millet ayağa kalkıyor. Hatta geç de olsa senin hükümetin bile işin ciddiyetinin farkına vardı. Bence sana düşen, ziraatın içinden geldiğin iddianı da göz önüne alarak, Ankara’da bolca geçirdiğin vaktinin bir bölümünü; çiftçinin, hayvancının, mazot, gübre giderlerini nasıl düşürürüm kulisi yapmak, arada sırada uğradığın Aydın’da da, Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği bu projelere dört elle sahip çıkmak olmalı. Yoksa devirdiğin çamlar siyasi hayatını umduğundan çok erken bitirecek, adın milli tarım düşmanına çıkabilir, benden söylemesi” şeklinde konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat