CHP’li Mersin’den AK Parti’li Posacı’ya yanıt gecikmedi

AYDIN 24 SAAT 9 Ağustos 2020 15:14
Videoyu Aç CHP’li Mersin’den AK Parti’li Posacı’ya yanıt gecikmedi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın açıklamalarına yanıt verdi. CHP’li Mersin, “Aydın Büyükşehir Belediyesinin yeni kazandırdığı tesisler olmasa al takke ver külah yaşamaya devam edeceksiniz. İşiniz dalga dublaj” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mersin, “AKP’nin devirdiği çamlarla ünlü milletvekili; dikkat ediyorum ziraat kökenli olduğu iddiasının arkasına sığınarak son aylarda sık sık yerli tohum projesine saldırıyor. Daha evvel kendisine Cumhurbaşkanın eşleri Sn. Emine Erdoğan’ın bu konudaki sözlerini hatırlatmıştık ancak görülüyor ki, Sn vekilin ne yerli tohum ne de Sn. Cumhurbaşkanı’nın eşleri umrunda bile değil” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini hatırlatarak açıklamasına devam eden CHP’li Mersin, “Bakın defalarca söylendi aksini kanıtlayamadınız, 2014 yılında ASKİ Genel Müdürlüğü kurulduğunda bu şehirde 60’a yakın köyümüzde dert derman için su yoktu su… Millet traktörle, tankerle evine kilometrelerce mesafeden su taşıyordu… Bugün bakıyorsunuz en uzak köyümüzde bostanlar kurulmuş… ASKİ Genel Müdürlüğü 2014 den sonra il genelinde 405’i aşan sondaj kuyusu açmış… Rahmeti köylümüzün ayağına getirmiş… Çeşmesinden akıtmış” dedi.

AK Parti’li Posacı’yı Aydın’ın merkezi hükümetten alamadığı hizmetler üzerinden de eleştiren Başkan Mersin, “Ne yapacak 2 yılda hayvan yemine %100 zam yapıp enflasyon %10 masalı okumuş… Peki bunu Aydın halkı yer mi? Siz geldikçe gömdü sizi sandığa. E hadi zamlara alıştık diyelim Aydın’a menfaatiniz dokundu mu ? O da yok!. Adliye dediniz… Şırnakla birlikte Adliye kazandırılmayan 2 ilden biri tabelasına Aydın’ı yazdınız. Şehir hastanesi dediniz… Bir mera gösterip işte bura olacak dediniz 10 yılı bulacak. Denizli otoyolu dediniz hala tık yok. Güllük demiryolu projesi desek hayalden bile öte. Aydın Büyükşehir Belediyesinin yeni kazandırdığı tesisler olmasa al takke ver külah yaşamaya devam edeceksiniz… İşiniz dalga dublaj. Ancak daha önce de söyledim yine söylüyorum Rıza Posacı. Yolcudur abbas, bağlasan durmaz. İlk genel seçimlerde memleketin üzerinden bu karabasan dağılacak, Allah yolunuzu açık edecek. Size hayırlı yolculuk” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat