CHP’li Mersin’den AK Partili Mustafa Savaş’a tepki

AYDIN 24 SAAT 7 Aralık 2020 20:59
Videoyu Aç CHP’li Mersin’den AK Partili Mustafa Savaş’a tepki
A
a

Katıldığı bazı ziyaretlerde su faturaları üzerinden algı yaratmaya çalışan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den yanıt geldi. CHP’li Mersin, “Sen turist olarak ara sıra ziyaret ettiğin ilimizde Koçarlı Belediyesi’ni uyar da fahiş katı atık bedellerini düşürsünler” dedi.

CHP’li Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı katı atık ücretleri üzerinden hem eleştirdi hem de tavsiye de bulundu. Mersin, “Aydınımızın turist vekili Mustafa SAVAŞ vekili olduğu ilimize geldiği kısa süreli ziyaretlerinde Esnafı devamlı desteklediklerini, kamu bankalarından uzun süreli kredi verdiklerini, KOBİ’lere pandemi süresince ayakta tuttuklarını söyleyerek Lafontenden Masallar anlatıyor, hızını alamayarak su faturalarının yüksekliğinden bahsediyor halkı kandırmaya ve yanıltmaya çalışıyor” dedi.

‘Hem hizmet vermezler bir de fahiş katı atık bedelleri isterler’

Koçarlı’da esnafa yüksek fiyatlarda katı atık bedeli çıkartıldığını söyleyen Mersin, “Ey Mustafa SAVAŞ halk senin bu kandırmalarına inanmıyor. Neyin doğru olduğunu çok iyi biliyor. O yüzden her defasında sandıkta Osmanlı tokadını patlatıyor. Su faturalarını yüksek diyorsun ya bir bak bakalım Koçarlı’da esnafa gelen faturadaki katı atık bedellerine, faturada su bedeli 16 TL katı atık bedeli 68 TL şimdi anlıyor musun Mustafa efendi faturalar neden yükseliyor. Senin abilik yaptığın Koçarlı Belediyesinin almış olduğu fahiş katı atık bedellerinden fatura yükseliyor, halk da bunu zaten faturada görüyor. Hem hizmet vermezler birde fahiş katı atık bedelleri isterler” dedi.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Esnaf entübe olmuş. Pandemi de ayakta zor duruyor, Hükümet esnafa ortak, eli hep cebinde, bunlar yetmezmiş gibi birde Abilik yaptığın belediyenin aldığı yüksek katı bedelleri esnafı artık yıkıyor.
Siz show yapacaksınız diye vatandaşın dişinden tırnağından ödediği vergileri, salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı da olan esnafımız dururken başka ülkelere yardım yollayın bravo size. Arada bizi de hatırlayın da Türkiye’ye de yardım edin.

Sen turist olarak ara sıra ziyaret ettiğin ilimizde Koçarlı Belediyesi’ni uyar da fahiş katı atık bedellerini düşürsünler, esnafa bir iyiliğin olsun. Unutma ki iyilik insanın emniyet kemeridir. İyilik insanlık sanatıdır.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat