CHP’li Mersin’den yeni yıl zamlarına tepki

AYDIN 24 SAAT 4 Ocak 2021 11:34
Videoyu Aç CHP’li Mersin’den yeni yıl zamlarına tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, yeni yılda gelen zamlara tepki gösterdi. Başkan Mersin, AK Parti iktidarına yönelik ‘Milletin başından gidene kadar Allah esnafımıza, çalışanımıza sabırlar versin, dayanma kudreti versin’ dedi.

Açıklamasında vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Mersin, “Yeni yılın ilk çalışma haftasına başlıyoruz. Öncelikle tüm kalbimle, yaşayacağımız yılın tüm dünya için, 2020 yılında yaşanan sıkıntılardan arınmış, mutlu ve huzurlu geçmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Yeni yılın ilk günlerinde gelen zamları eleştiren Başkan Mersin, “Ancak 2021 yılının ilk 3-4 gününe baktığımızda maşallah, memleketimizin 2021’e gayet hızlı girdi. Meğer sevgili hükümetimiz çay kaşığıyla verdiğini, kepçeyle geri almak için kolları çoktan sıvamış. Otoyollara ve köprülere hemen koşa koşa ortalama %25 zam yapıverdi. Deli Dumrul köprülerinin hepsine, otoyollara zam geldi. 117 liraya geçilen Orhangazi Köprüsü bir gecede 147,5 liraya çıkıverdi. Kamyonla 297 lira öderken, şoför esnafımıza siz artık 371 lira ödeyeceksiniz deniliverdi. Duha Koca Oğlu Deli Dumrul yaşasaydı, hükümeti kıskançlığından çatlatırdı herhalde. Köprülere bu hükümet 5 yılda %290 zam yapmış, kıskanmasın da ne yapsın değil mi?” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Mersin, “E bu yağmurdan elektrik nasibini almaz mı? Ona da %6 başlangıç zammı yapıverdiler.
Yani değerli hemşehrilerim, pandemi bir an evvel biter mi bilmem; umudumuz, uğraşımız, hayalimiz bir an evvel yok olup gitmesi ama AKP hükümeti memleketimizi yönet (eme)menin son demlerinde memleketin başına zam olup yağmaya devam edecek, daha birinci haftasından belli oldu. Milletin başından gidene kadar Allah esnafımıza, çalışanımıza sabırlar versin, dayanma kudreti versin” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat