CHP’li Özcan’dan iktidara sert tepki: Bu millet size ne yaptı

AYDIN 24 SAAT 26 Ocak 2021 14:15
Videoyu Aç CHP’li Özcan’dan iktidara sert tepki: Bu millet size ne yaptı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla iktidara sert tepki gösterdi. Başkan Özcan, “Sizin beceriksizliklerinizin faturasını ödemek için canını dişine takan, bunca cefa çeken vatandaşa bu kadar zulmü reva görmeniz için ne yaptı bu gariban millet size, ne yaptı?” dedi.

Başkan Özcan, devletin iktisadi teşebbüslerinin zarar ettiğini hatırlatarak, “19 yıldan bu yana AKP hükümetlerinin, devletin iktisadi teşebbüslerini bir bir nasıl zarar batağına sürüklediklerini, bu zararların bizlerin, yani halkın sırtında nasıl bir kambur olduğunu, kimi zaman da zarar ediyor gerekçesiyle pul paraya satıldığını yazdık, anlattık. Bakın 2020 tabloları açıklandı; Et Süt Kurumu 34 milyon lira zarar etmiş. Taşkömürü Kurumu 15 milyon lira, Sümer Holding 30 milyon lira, PTT Lojistik 9.8 milyon lira. “E ne var bunda, biz böyle zararlara alıştık ki millet olarak, bu zararlar bize leblebi çekirdek gelir” dediğinizi duyar gibiyim. Durun daha liste uzun. ÇAY-KUR 635 milyon lira, zam üstüne zamla tanıdığınız doğalgaz dağıtıcısı BOTAŞ 5.6 milyar lira, TCDD taşımacılık 1 milyar lira, PTT 1.2 milyar lira, TEDAŞ 389 milyon lira. Liste uzayıp gidiyor” dedi.

Bazı hizmet ve yatırımların yükünün vatandaşın sırtında olduğunu söyleyen Başkan Özcan, “Geçilmeyen köprüyü, otoyolu vatandaşımız öder, koca koca işletmeleri doğru düzgün çalıştıramazsanız yükü vatandaşa biner. Canınız ister satarsınız, bütün külfetini çeken vatandaşa lütfedip sormazsınız. Şu pandemi döneminde milletin beli bükülür, 2 maskeyi bile becerip dağıtamazsınız, babanızın bağından bağ bağışlar gibi faiziyle borcunu bir iki ay ötelersiniz. Şimdi ben size soruyorum, kalben soruyorum: Sizin beceriksizliklerinizin faturasını ödemek için canını dişine takan, bunca cefa çeken vatandaşa, bu kadar zulmü reva görmeniz için ne yaptı bu gariban millet size ne yaptı?” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat