CHP’li Özdemir AK Partili Nergis’e tepki gösterdi

AYDIN 24 SAAT 31 Mart 2021 22:06
Videoyu Aç CHP’li Özdemir AK Partili Nergis’e tepki gösterdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Başkan Özdemir, “Biz kadınların sesi olmaya, nefesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Özdemir, “AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddette kadınların da payı olduğunu söylemiş. İşte bu, tam bir erkek bakış açısı! Erkek düşüncesinin kadın aklında vücut bulmuş hali. Aile değerleri denilerek kadın cinayetlerine kılıf bulmak zaten üzerinde iyice düşünülmesi gereken bir düşünce yapısı. Sayın Nergis'e birkaç şeyi hatırlatmak isterim; merkeze insanı almazsanız, bireye değer vermezseniz o bireyin yok oluşuna, susmasına sebep oluyorsunuz demektir. Hiç mi bilmiyorsunuz, çevrenizde hiç mi yok, kocasından her türlü şiddeti görüp "ailem" diyerek sesini çıkarmayan kadın? “ ifadelerini kullandı.

Nergis’in düşünceleriyle kadının kadına düşmanlığını gösterdiğini söyleyen Başkan Özdemir, “Evet, erkek şiddetinde kadınların payı var; fakat bu pay sizin gibi düşünen kadınlara ait. Düşüncelerinizle bizlere, kadının kadına düşmanlığını gösteriyorsunuz. Şiddet ve cinayetler sürekli olarak erkekler tarafından gerçekleştiriliyorsa hangi yöne bakmalı? Tabii ki bu şiddeti gerçekleştiren erkeğe! Sayın Hülya Atçı Nergis; biz kadınlar "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" diyoruz, -kesinlikle istemeyiz- siz de bir şiddet mağduru olmadan bu erkek egemen düşünce yapısından sıyrılmanızı ve aramıza katılmanızı bekliyoruz. Bizler birlikteysek güçlüyüz. Biz kadınların sesi olmaya, nefesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat