CHP’li Özdemir’den iktidara ekonomi eleştirisi

AYDIN 24 SAAT 26 Ağustos 2021 12:35
Videoyu Aç CHP’li Özdemir’den iktidara ekonomi eleştirisi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, iktidarı ekonomi üzerinden eleştirdi. Başkan Özdemir, “Anneler artık gerçekten yemiyor yediriyor; giymiyor giydiriyor. Tabi yapabildikleri kadar” dedi.

CHP’li Özdemir açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Açılacaktı açılmayacaktı derken okullarımız nihayet açılıyor. Pandemiye ilişkin tedbir gerçekten alındı mı? Alındıysa ne kadar alındı? Onu hep birlikte göreceğiz.
Ancak şimdilerde velilerimizi, çocuklarımızı okula hazırlama telaşı sardı. En çok da anneleri…
Çocuklarımızın okula başlamaları için gereken kırtasiyeyi alma telaşıyla çarşı pazara çıktı anneler. Ancak çıktıkları gibi geri döndüler. Kaleminden çantasına, boyasından defterine kadar her şeye ama her şeye en az %50 zam gelmiş. 20 liralık kalem 30 liraya, 60 liralık çanta 110 liraya çıkmış. Nasıl olacak da çocuğunu güle oynaya okula yolcu edecek acaba bu anneler…
AKP hükümeti yeni boya kalemleriyle okuluna gitmek için can atan minik yavrularımıza reva göre göre bunu mu reva gördü? Annelerin babaların ekonomik krizle boğuşurken, çocuklarına yeni bir okul çantası bile alamayışının hesabını nasıl verecek?

Anneler artık gerçekten yemiyor yediriyor; giymiyor giydiriyor. Tabi yapabildikleri kadar.
Bakın size bir örnek daha vereyim. Muharrem ayı geldimi hepimiz biliyoruz ki ülkemizde neredeyse her mutfakta tencereler kaynar, aşureler pişerdi.
Pişerdi diyorum çünkü geçtik artık 80 liraya badem, 85 liraya ceviz alıp koymayı, sadece buğday alıp koyacak gücü zor buluyor kadınlarımız. Yok!
AKP sayesinde artık insanımızın cebinde de mutfağında da yok.
Hani bir hadis-i şerifte “cennet anaların ayakları altındadır” buyuruluyor ya…
Evinde bulup buluşturup çocuğuna yediren ama kendi yemeyen, sırtındaki bir kattan başka giyeceği olmayan, ama çocuğunun gözleri buğulanmasın diye, bir katı da çocuğuna giydiren analarımızın ayakları altında, bunu hepimiz anladık, hepimiz bildik de, annelere bu zorlukları reva gören AKP bir anlamadı anlaşılan.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat