CHP’li Polat Bora Mersin: İş görmez vekil geldin, iş görmez vekil gidiyorsun

AYDIN 24 SAAT 30 Eylül 2020 12:37
Videoyu Aç CHP’li Polat Bora Mersin: İş görmez vekil geldin, iş görmez vekil gidiyorsun
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Koçarlı’nın alt yapısıyla ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

Başkan Mersin açıklamasında, “Pandeminin sağlığımıza etkisi, ekonomize etkisi, maşallah muhteşem ekonomi yöntemleri sayesinde Usain Bolt’ la 100 metre yarışına kalkan dolar, Euro, Azeri kardeşlerimizin girdikleri canhıraş mücadele ve ilimizdeki AKP’li siyasetçiler. E tahmin edeceğiniz gibi Bay Mustafa; Sözüm ona eski finansçı, ama bu konular hiç ilgilendirmez onu. ‘E olsun Aydın’a yatırım getiriyordur belki?’ diyenleriniz vardır belki içinizden. Merak etmeyin Bay Mustafa’nın kimseyi şaşırtmaya niyeti yok, hala ‘–cek, -cak Mustafa’. Kendi 18 yıllık peri masallarını hala ‘Şuna başlayacağız’, ‘Projesini yapacağız’, ‘İhale edeceğiz’, ‘Bitireceğiz’. Çok şükür şunu becerdik diye geçmiş zaman fiil çekimli cümlesi yok… İlkokulda öğretmemişler herhalde. Sadece boş vaat, laf laf laf” ifadelerini kullandı.

Savaş’ın Koçarlı açıklamalarını sert sözlerle eleştiren Başkan Mersin, “Bir iş beceremiyor, bir açılım getiremiyor, sussa bari. E o da yok. Şimdi arıtma filan demiş, ADÜ demiş, sapı gene samana katmış. Bak Mustafa Bey, Şimdi açıklamanın ekine bir yazı koyuyorum. Bu yazıda o sizin bir türlü algılayamadığınız arıtma için Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı diyor ki; ‘Yapın buraya kardeşim arıtmayı’’ ve en sonunda da diyor ki, ‘Yapın şu arazinin tahsisini.’ Tahsilin okumaya yeter eminim, e koca mebus olduğuna göre okuduğunu da anlarsın. Peki, sorunun ne? Derdin ne senin? Tavşana kaç, tazıya tut… İş görmez vekil geldin şu şehre, iş görmez vekil gidiyorsun… Şehre yatırım yeri demişsin, bunun 2 yıl önce Aydın Büyükşehir Meclisi’nde il genelinde hem de tüm partilerin oy birliği ile hazırlandığından da haberin yok. Hazırlıksız tahtaya kaldırılıp, soru sorulduğunda tavana bakan çocuklara benziyorsun. Lütfen ama lütfen sana bir Aydınlı olarak istirham ediyorum, 1. Boş lakırdıyı bırak, iş yapana köstek olma, çık çağrı yap rektöre ‘Verin tahsisi’ de! Verip de yapmazsa, söz sana çıkıp özür dileyen ben olacağım. 2. Başlayamayacağın ve 18 yıldır açıkladığın gibi, boş vaat açıklamayı bırak! 3. Şu başladığınızı iddia ettiğiniz işlerde bir arpa boyu yol al, mesela şu PTT binasının moloz yığını arazisini bir kere olsun gez de utan. En azından PTT’ ye başla bir kamyon tuğlası benden. Söz sana” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat