CHP’li Polat Bora Mersin AK Parti’li Yavuz’a tepki gösterdi

AYDIN 24 SAAT 13 Temmuz 2020 11:20
Videoyu Aç CHP’li Polat Bora Mersin AK Parti’li Yavuz’a tepki gösterdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Sarıçay Barajı ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Başkan Mersin, “Metin Efendi halkın arasına girme cesareti ve yüzü olmadığından bir haber kanalına çıkmış sözüm ona halkı bilgilendirmek için Sarıçay barajı ile ilgili konuşmuş. Lafı evelemiş gevelemiş kendisinin bile anlamadığı cümleler kurmuş” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mersin, “Neymiş efendim Sarıçay Barajının parasını Aydın Büyükşehir Belediyesi ödeyecek, ama o parayı Büyükşehir Belediyesine Hükümet gönderecek. Ya Metin kardeşim madem parayı Hükümet gönderecek, Büyükşehir DSİ ile neden protokol yapıyor geri ödeme ile ilgili. Büyükşehir aradan çekilir siz parayı direk baraj müteahhidine yandaşınıza ödersiniz. Söke’ye de bir hizmetin olur, memlekete bir faydan olur, yaralı bir parmağa pansuman yapmış olursun” dedi.

Açıklamasında AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’u sert sözlerle eleştiren CHP’li Mersin, “Bak Metin Efendi sana kıyak geçiyorum bir kez daha sana anlatıyorum kreşdeki çocuğa anlatır gibi. Anlatayım ki inşallah anlasın, bir yerlerde çıkıp yine yanlış cümleler kurup zor duruma düşmezsin, hoş sende yüz de kalmadı ama üç – beş – on fark etmiyor rezil olmak alışkanlık haline gelmiş sende” dedi.

Sarıçay Barajı’nın maliyetinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeneceğini vurgulayan Başkan Mersin, “Sarıçay Barajı ile ilgili 09/04/2019 tarihinde Aydın Büyükşehir Belediyesi ile DSİ arasında maliyet ve yapımı kapsayan protokol imzalandı. Bu protokole göre Baraj, isale hatları, arıtma tesisleri, terfi istasyonları, içme suyu depoları vb yapıların maliyetleri ile kamulaştırma bedelleri Aydın Büyükşehir Belediyesi yani Aydın halkı ödeceyecek toplanan su fatura bedelleri ile. Hem de baraj ve tesisler bittiğindeki güncel fiyatlarla. Hani diyonuz ya Sarıçay Barajı ve tesisleri 569 milyona mal olacak diye o şuan ki bedel. Sen barajı 10 seneden önce bitiremeyeceğinden bu bedel kat kat artacak ve Aydın halkından çıkacak bu bedel” ifadelerini kullandı.

CHP’li Mersin açıklamasının devamında şu ifadeleri söyledi:

Neyse ki Abbas yolcu Hükümet son demlerini yaşıyor, ilk genel seçimde iktidara geleceğimizden yapılacak olan düzenleme ile Baraj maliyeti Aydın halkından alınmayacak. Senin endamın, boyun, posun ufak tefek olduğundan yetmiyor ki sen bunu yapamıyorsun. Maşallah Allah bize boy, pos, endam verdiğinden biz bunu gerçekleştiririz.
Bak Metin Efendi; Gittiğin yerlerde doğru bilgiyi ver ki insanlar sana inansın lafı arkadan önden dolaştırıp, insanları yanıltma.
“Anlamak için görmek, görmek içinde dikkatli bakmak gerekir” bunlar sende yok ki hep yanlış bilgi veriyorsun.
Ardıcın közü olmaz, yalancının sözü olmaz misali boş boş konuşma gari.
Yalan zeka işidir, dürüstlük cesaret eğer zekan yetmiyorsa yalan söyleme, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene.
Metin Efendi!
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat