CHP’li Tezcan: Saray rejimi ithalat lobisine teslim olmuştur.

AYDIN 24 SAAT 19 Temmuz 2020 18:05
Videoyu Aç CHP’li Tezcan: Saray rejimi ithalat lobisine teslim olmuştur.
A
a

CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Koçarlı’da eylem yapan bamya üreticilerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “Çiftçilerimize karşı  kulakları sağır, gözleri görmeyenler unutmasınlar ki üreticilerimiz sahipsiz değildir, ilk seçimden sonra da alın terinin, emeğinin karşılığını hak ettiği şekilde alacaktır” dedi.

Tezcan şunları kaydetti :

Aydın Koçarlı ilçesinde bamya üreticileri yaşadıkları ekonomik sıkıntılar ve girdi maliyetlerinin artması nedeniyle seslerini duyurmaya çalışmış, tepkilerini ürünlerini sokağa dökerek göstermiştir.
Bamya üreticilerimiz, 20 gün içerisinde yüzde 35 oranında düşen fiyatlardan mağdur olmuştur.
Saray rejimi, dün olduğu gibi yine çiftçileri görmezden gelerek bamya üreticilerini yoksulluğa terk etmiştir.
Ak Parti döneminde iki Trakya büyüklüğündeki toprak ekilemez hale gelmiş, Sivas'ın nüfusundan fazla çiftçi de üretimi bırakmıştır. Çiftçi toprağa muhtaç, toprak çiftçiye muhtaç hale getirilmiştir.
Saray rejimi, ithalat lobisine teslim olmuştur.
Ancak bu çığlığa toplumun her sorununa duyarlı olan  belediyelerimiz sessiz kalmamış,üreticilerimizin yanında olmuştur.
Önceki yıllarda portakal, patates, erik, nar ve çilek üreticilerinin tarlada kalan ürünlerini satın alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtan Aydın Büyükşehir Belediyesi bu kez de bamya üreticilerinin binbir emekle yetiştirdiği ürünleri alarak yine  ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını açıklamıştır.
Çiftçilerimize karşı  kulakları sağır, gözleri görmeyenler unutmasınlar ki üreticilerimiz sahipsiz değildir, ilk seçimden sonra da alın terinin, emeğinin karşılığını hak ettiği şekilde alacaktır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat