CHP NAZİLLİ'DE SERKAN SEVİM KOLLARI SIVADI

AYDIN 24 SAAT 18 Ekim 2019 16:52
Videoyu Aç CHP NAZİLLİ'DE SERKAN SEVİM KOLLARI SIVADI
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanlığı seçimi için mevcut başkan Serkan Sevim'e partinin ileri gelen, önemli isimlerinden büyük destek geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından açıklanan seçim takviminin ardından kongre sürecine giren CHP Nazilli'de mevcut başkan Serkan Sevim seçim startını verdi. Uğur Mumcu Parkı'ında düzenlenen koordinasyon toplantısına, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, CHP Nazilli İlçe eski Başkanlarından Atila Talay ve Enis Karakuş ile yaklaşık 150 partili katıldı. Koordinasyon toplantısında Milletvekili Süleyman Bülbül, İl Başkanı Ali Çankır, CHP Nazilli İlçe eski Başkanlarından Atila Talay ve Enis Karakuş olmak üzere yaklaşık 150 partili ismin desteğini arkasına alan Başkan Sevim, "Kimseyi ötekileştirmeden ve dışlamadan, birlikte hareket edeceğiz. CHP Nazilli'de beyaz sayfa açacağız. Bundan dolayı seçimlere de beyaz listeyle gireceğiz" dedi.

"BİLİNÇLİ VE ÖRGÜTÇÜ BİR DELEGASYON İSTİYORUZ"

Düzenlenen toplantının önemine değinen CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, "Bugünkü toplantının önemi 1'inci olması ve bundan sonraki çalışma anlayışımızı ve yol haritamızı siz değerli büyüklerimiz ile birlikte en doğru bir şekilde belirlemek. Çünklü ben şuna inanıyorum. Delegasyon bir yerel örgütün en önemli unsurudur. İyi ve bilinçli bir delegasyon, örgütten gelen, partici ve partinin menfaatlerini önde tutan bir delegasyonun kalitesi aynı zamanda partinin bulunduğu yöredeki kalitesi demektir. Başarısı demektir. Biz kurşun asker bir delegasyon istemiyoruz. Biz, bizi eleştircek, yeri geldiğinde hatalarımız olduğunda söyeleyecek, yeri geldiğinde dur levhasını bize gösterecek, siyaseti yaparken bizim yanımızda olacak bir delegasyon istiyoruz. Sahaya indiğimizde 400 tane delegemiz varsa 300 tanesinin arkamızda, bizimle var olacak bir delegasyon istiyoruz. Bu yüzden bu birlik ve beraberlik bizim için çok önemli. Bu bilinçli, örgütçü delegasyonun oluşması sizlerin katkısıyla oluşacaktır."

"GRUPÇU DEĞİL, PARTİ MENFAATLERİ İLE YÖNETECEĞİZ"

Partinin menfaatlerinin herşeyden önemli olduğunun altını çizen Başkan Sevim, "Yerel seçimlerde büyük başarı elde ederek ittifak ile bir belediye kazandık. Bundan sonra da bu ittifak ruhunun devam edeceğini biliyoruz. Konjektür bunu gerektiriyor. Güçlü bir parlemanter sisteme geçene kadar ittifak ruhuyla devam etmek durumundayız. Bu tohumu ekmiş, büyütmüş, meyve verecek hale getirmiş bir ittifak ruhunu içiren bir yönetim anlayışının bundan sonraki dönemde de devam etmesinin önemini sizlerle paylaşmak istiyorum. O yüzden Serkan Sevim Sevim olarak, Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olarak çıktım. Buradaki ortam şuan o kadar güzel ki, birçok gruptan partilimiz var. Bunu görmek mutlu ediyor. Bundan sonra grup anlayışı ile değil, parti menfaatleri ile devam edilecek bir başlangıç olmasını diliyorum."

"SERKAN SEVİM VE YÖNETİMİ BAŞARI SERGİLEDİ"

Seçimlerde başarılı olmuş yönetimlerin görevlerine devam etmesinin CHP'nin geleceği açısından önemli olduğunu söyleyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, "Cumhuriyet Halk Partisinin hedefi iktidar olmaktır. Bu yaşanacak kongrelerin ardında da daha da güçlenerek iktidar olma yolundaki hedefimiz için var gücümüzle çalışacağız. Bizim kongrelerde yapmamız gereken şey, parti tabanını olabilindiğince toplayacak bir ilçe yönetimidir. Bizim örgütler olarak bu parti tabanına CHP'nin iktidara yürüyüşünü yansıtmaktır. Genel Merkezi'mizin ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim dönemindeki başarısını ve ittifak ruhundaki ahenki devam ettirmeliyiz. Yerel seçimlerdeki ilçelerdeki başarının devam etmesidir. Nazilli'de bunlardan birtanesidir. Hem partiye yeni yüzler kazandırmak, hem de parti tabanındaki tüm partilileri bir araya getirir düşüncesiyle bir atama yapılmıştı. Nazilli İlçe yönetimi de bizi hiç utandırmadı. Seçimde de başarı tablosunu önümüze koydu. Düşüncemiz, bütün bunları alt alta koyduğumuzda partinin kazandığı bu ivmenin devam etmesi yönündedir. Bu başarıyı segileyen ilçe yönetimlerinin görevde kalmasını ve devam etmesinin CHP'nin geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyorum"

"YILDIZTEPE ÜYESİ OLARAK SERKAN SEVİM BAŞKANI DESTEKLİYORUM"

Milletvekili olarak değil de CHP'nin Yıldıztepe Mahallesi üyesi olarak kişisel görüşünün Serkan Sevim'e destek verilmesi olduğunu ifade eden CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, "Parti olarak bir seçim sürecine giriyoruz. Bugün Hakan Şensan kardeşimiz adaylığını açıkladı. Başka aday olacak arkadaşlarımız da olacaktır. Bir arada olacağız. Birlikte olacağız. Örgütçü anlayışla devam edeceğiz. Başarı varsa ve seçim kazanılmışsa, seçimi kazanan yapının devam etmesi yönündedir. Bu benim kişisel görüşümdür. Tabiki herkes aday olabilir. Ben, CHP'nin Yıldıztepe üyesi olarak Serkan Başkanın başkanlığında yönetimin yeniden seçime yönelik çalışmalar yapmasını destekliyorum. Bunu da birlik ve beraberlik içerisinde yapmamız gerekiyor. Diğer bir arkadaşımız seçimi kazandığında o da bizim kardeşimiz oalcak. Onunla da beraber çalışacağız. Bunu söylemek durumundayız. Kaçak güreşmemek lazım. Net olmak lazım. Her aday olacak arkadaşlarımız da değerlidir fakat benim kişisel görüşüm Serkan Sevim başkanlığındaki yönetimin önünün açılmasıdır.       
 " CHP'Lİ TALAY, "SERKAN SEVİM'E TAM DESTEK VERİYORUM"
Kongrede aday olacak mevcut Başkan Serkan Sevim'e destek vereceğini açıklayan CHP' Nazilli İlçe eski başkanlarından Atilay Talay ise, "Bu ilçe kongre sürecinde benim düşüncem ise; Atamayla göreve gelmiş olan ve bence başarılı bir seçim dönemi yaşamış olan Serkan Sevim başkanlığındaki yönetimin gayretli çalışmalarını gördüm. Başarının ölçütü seçim kazanmaktır. Arkadaşlarımız Nazilli'de seçim kazanmışlardır. Başarılı bir çalışma sonucunda gerçekleşmiştir. Dolayısıyla arkadaşlarımız gençtir, heyecanlıdır. Çalışma azmi içerisinde olduklarını görüyorum. Bu anlamda da önümüzdeki süreçte, Serkan Sevim Başkanlığında oluşacak olan yönetime destek verme düşüncesindeyim."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat