CHP Söke İlçe Başkanı : Türkiye parti devleti olma yolunda ilerliyor

AYDIN 24 SAAT 15 Haziran 2020 10:38
Videoyu Aç CHP Söke İlçe Başkanı : Türkiye parti devleti olma yolunda ilerliyor
A
a

Söke’de görev yapan devlet kurumlarının müdürlerinin AK Parti Söke İlçe Teşkilatına yaptığı toplu ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan tepki gösterdi. Başkan Özcan, “Öyle bir fotoğraf gördüm ki; üzüntü ve kaygıyı aynı anda yaşadım bir Sökeli adına bir siyasi olarak yurttaş olarak” dedi.

Yazılı bir açıklamayla devlet kurumlarının müdürlerinin AK Parti Söke İlçe Teşkilatını ziyaretini eleştiren Başkan Özcan, “2002 Kasım ayından bu yanan iktidarda olanların ne yaptıklarını (!) tüm halkımız an be an takip içinde. İlginç olanı ise bu yapılmayanlara bir de devlet liyakatine sığmayan işlerin yapılması cabası. Henüz bir kamu bankasında yapılan liyakat taşımayan atamaları kamuoyunda tartışılırken özellikle atama yapılanlardan bir tanesinin hain teröristin dizi dibindeki fotoğraflarını unutulmamış dahası bir güreşçi arkadaşın finansal yapıya “künde” atma misyonlu atamaları anlamaya çalışırken. AKP. Söke İlçe Başkanının toplantı karesi işte tam bu noktada aslında cevap oldu” dedi.
Açıklamasında Türkiye’nin parti devleti olma yolunda ilerlediğini söyleyen Başkan Özcan, “Mesaj alındı. 2000 yıllık devlet geleneği ve halkın iradesinin öne çıkarıldığı 1876 yılından bu yana yaşanmayan ne varsa bu iktidarda yaşamanın normalliği (!) yaşanıyor. Misal bir yurttaş olarak milli eğitimde bir işiniz varsa önce hangi siyasi örgüte üye olduğunuz esas veya sosyal güvenlik kurumunda emeklilik işleminizin hızı ait olduğunuz partiye göre belirleniyor. Yetmedi çiftçisiniz hangi siyasal örgütte olduğunuz alacağınız kamu hizmetinin kalitesini belirliyor. Yahut kütüphanede en basitinden bir kitaptan yararlanma imkânınız siyasal ilişkilerinizin derecesine göre saptanıyor. Evet, sevgili dostlarım bu fotoğraftan bu sonuç çıkıyor. Veya işsiz ve eğitimini almış genç kardeşim devlet memurları için gereken sınavları başarmış olsa dahi bir kuruma hizmet etme imkânını AKP üyeliğinden geçtiğini görme imkânı veriyor bu fotoğraf. Olmadı memursun misal, kurum içi atamalarda ihtiyaç olan liyakat değil de parti ilişkileri belirliyor onu görüyorsun. Gerçekten işimiz zor. Tarihin tekerrür ettiği doğrudur. Bu iktidarda bu tarz uygulamaları ile devlette çöküşü getiriyor her şey de olduğu gibi. Artık bu fotoğraf karesinden şu da çıkarılabilir: Türkiye parti devleti olma yolunda ilerliyor. Memlekete demokrasi ve adalet getirme sözlerinin 17 yıldır havada kaldığı ve bugüne kadar oy aldığı kitleleri aldatan bir anlayış bana göre bu fotoğraf ile ifşa olmuştur” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat