CHP Söke Kadın Kolları Başkanı Kübra Çolak : Vekilimiz Yavuz’u 1 aydır göremiyoruz

AYDIN 24 SAAT 11 Nisan 2020 22:40
Videoyu Aç CHP Söke Kadın Kolları Başkanı Kübra Çolak : Vekilimiz Yavuz’u 1 aydır göremiyoruz
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke Kadın Kolları Başkanı Kübra Çolak basın açıklaması yaptı. Açıklamasında AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’i eleştiren Başkan Çolak, “Vekilimiz Yavuz’u 1 aydır göremiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Çolak, “ Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Koronavirüs’ün Türkiye’de görüldüğü ilk vakadan 15 gün önce Aydın’ın genelinde çalışma başlatmıştı.  Türkiye’de ilk vaka 11 Mart’ta görüldü ve Hükümet o tarihte açıklama yaptı. Aydın’da ise; Özlem Çerçioğlu yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi tarafından hem de iki hafta öncesinden Koronavirüs salgınına karşı tedbir amaçlı ciddi önlemler alınmaya başlamıştı. Aydın’ın genelini kapsayacak şekilde, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın adres ve iletişim bilgileri tespit edildi.  65 yaş üstü olup; sokağa çıkamayan tüm vatandaşlarımızın erzak, pazar, eczane ve benzeri ihtiyaçlarının temini yönünde ekipler kuruldu. Sokağa çıkamayacak vatandaşlarımızın evlerinde zaman geçirebilmeleri için Ata Tohumları dağıtıldı.  COVID-19 virüsünden korunma yöntemleri konusunda Aydın’da yaşayan herkes bilgilendirildi.  İşsiz kalan çalışanlar ve işyerlerini kapatmak zorunda kalan işyeri sahiplerine el uzatıldı. Mücbir halden etkilenen yurttaşlarımıza yardımlar hız kesmeden devam ediyor.  COVID-19 salgını nedeniyle Aydın genelinde sağlık kuruluşları, kamu kurumları, eczaneler, benzinlikler, toplu kullanım araçları tek tek dezenfekte ediliyor.  İlçelere araçların dezenfektesi için dezenfekte istasyonları kuruldu.  okaklar ve caddeler sık sık ilaçlı sularla yıkanıyor” dedi.
AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’in açıklamalarını eleştiren Başkan Çolak, “Bunun gibi daha bir çok hizmet vatandaşlarımıza sunulmaktayken; AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes’in açıklamaları şaşırttı.  Başkan Özlem Çerçioğlu’nun halk odaklı hizmetlerini eleştirmesini halka hizmet yemek istemesinin önüne geçmesini bir anne olarak kendisine yakıştırmadım. Başkan Çerçioğlu yönetimindeki Aydın Büyükşehir Belediyesinin, Söke halkına sunduğu hizmetlerden rahatsız olması çok yakışıksız. Sibel Menderes Söke’de siyasi bir partinin ilçe başkanı ama Başkan Özlem Çerçioğlu’nun Söke halkına ulaştırdığı yardımlardan rahatsız. İnanıyorum ki; bir anne, bir kadın olarak kendisi de haksız eleştirileri nedeniyle üzgündür. Yapılan onca hizmet var. Halk sunulan hizmetlerden çok memnun. Tedbir amaçlı önlemler halktan alkış alıyor. Diyelim ki; 1 aydır Aydın’a gelmeyen ve halktan kopuk Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz halk odaklı hizmetleri görmüyor! Siz nasıl görmüyorsunuz? İlçe Başkanı olarak Yavuz’un gördüğünü görecek, görmediğini görmeyecek misiniz? Yavuz’un dediğini yapmak yerine Söke halkının beklentilerine cevap vermeye çalışın. Söke halkına kulak verin ve Söke halkının dediğini yapın. Başkan Özlem Çerçioğlu üzerinden siyaset yapma peşindesin. Bu şekilde prim de yapmak istiyorsan, çok kısa sürede unutulur gidersin. Geçmişte bunun çok örneği var.  Millet can derdinde ama sizler siyaset peşindesiniz!  Sayın Menderes! Aydın Halkının Başkanı Özlem Çerçioğlu, ayrım gözetmeksizin her türlü hizmeti herkese sunmaktadır.   Maske dağıtımı yapmakta hatta evlere kadar ulaştırmaktadır. Siz daha Söke halkının maske ihtiyacına cevap veremediniz. Bu sorununu bile çözememişken; Topuklu Efe üzerinden siyaset kim siz kim! Hayırdır! Vekilimiz Yavuz’u bir aydır göremiyoruz! Esnafımız, çiftçimiz, emekçimiz, vatandaşlarımız kan ağlıyor. Kuaförümüz, berberimiz, kahvecilerimiz kan ağlıyor. Ak Parti Hükümeti, Ak Parti Söke İlçe Başkanı, Ak Partinin Söke’den seçilmiş Milletvekili nerede? CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan yaptığı açıklamada çok doğru söylemiş. Sözlerine katılıyorum. “Boş yapmasınlar! Vatandaş boş konuşanları, boş tenekeleri sevmez!”  Halkın başkanı Özlem Çerçioğlu gibi hizmet üreten başkanlarımız örnek alın” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat